ایرنا/  تشدید اختلافات بین احزاب رژیم صهیونیستی برای تصاحب مناصب کابینه این رژیم، موجب گردشی شدن برخی سمت ها مثل وزارت جنگ و وزارت دارایی بین احزاب پیروز شد.

به گزارش  «ایزرائیل نیوز»، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی از تقسیم پست های وزارت دارایی و وزارت امور داخلی بین دو حزب «صهیونیسم دینی» و شاس خبر داد و نوشت: احتمالا توافق نهایی درباره این مناصب، امروز بعد از ظهر امضا شود.

بنیامین نتانیاهو رهبر حزب لیکود که مامور تشکیل کابینه است، شامگاه سه شنبه و بامداد چهارشنبه با بزالل اسموتریچ رهبر حزب صهیونیسم دینی دیدار و درباره تشکیل ائتلاف گفت‌وگو کردند.

نتانیاهو و اسموتریچ به مدت ۶ ساعت درباره تقسیم پست ها بین احزاب مختلف کابینه گفت‌وگو کردند.

مقامات حزب «صهیونیسم دینی» اعلام کرده اند که فقط حل برخی مسائل جزئی تا امضای توافق نهایی باقی مانده است.

در شرایطی که صهیونیسم دینی خواستار پست های وزارت دارایی یا جنگ بود، حزب لیکود وزارت جنگ را می خواست و حزب شاس نیز وزارت دارایی را خواسته بود.

براساس توافق اولیه، تا سال ۲۰۲۵، اسموتریچ وزیر دارایی و درعی وزیر امور داخلی خواهد بود و بعد از آن اسموتریچ وزیر امور داخلی و درعی وزیر دارایی خواهد شد.

تا سال ۲۰۲۵، «اوفیر سوفر» از حزب صهیونیسم دینی احتمالا وزیر امور مهاجرت و بعد از آن «اوریت استروک» از همین حزب جایگزین وی خواهد شد تا «سوفر» وزیر حمل و نقل یا آموزش شود.

استروک در ابتدا وزیر امور شهرک ها و سپس در سال ۲۰۲۵، وزیر مهاجرت خواهد شد.

براساس این گزارش، سیمچا روچمن از حزب صهیونیسم مذهبی نیز به ریاست کمیته حقوقی کنست منصوب می شود.

حزب لیکود که موافقت حزب نوعم و عوتسما یهودیت را در روزهای یکشنبه و جمعه کسب کرد، بعد از کسب حمایت حزب صهیونیسم دینی باید با حزب شاس و اتحاد یهودیت توراتی نیز به توافق برسد.

به خاطر طولانی شدن فرایند تشکیل کابینه، گزارش ها حاکی از درخواست احتمالی نتانیاهو از اسحاق هرتزوگ برای تمدید دو هفته ای مهلت تشکیل کابینه است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar