باشگاه خبرنگاران/ انگلیس در پی تشدید اقدامات ضدروسی خود، ۲۲ تن از مقامات روسیه را که ادعا می‌کند در «بسیج نظامی اجباری» شرکت داشتند، تحریم کرد.


به گزارش رویترز، دنیس مانتوروف، معاون نخست وزیر روسیه یکی از افراد تحریم شده است که انگلیس ادعا می‌کند «مسئول نظارت بر صنعت تسلیحات روسیه و تجهیز نیرو‌های بسیج» است.

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای مدعی شد: «تصمیم روسیه برای بسیج نسبی شهروندان، تلاشی ناامیدانه برای غلبه بر اوکراینی‌های شجاعی بود که از قلمرو خود دفاع می‌کردند. این تصمیم شکست خورده است. امروز ما افرادی که این خدمت اجباری را به اجرا درآورده‌اند، تحریم کردیم.»

گفتنی است، اواخر شهریورماه امسال ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ضمن اعلام بسیج نظامی محدود گفت فقط شهروندانی که دوره‌های آموزش‌های پایه نظامی را گذرانده باشند به حضور اجباری در ارتش فراخوانده می‌شوند و سپس آموزش‌های بیشتری می‌بینند.

انگلیس تاکنون در هماهنگی با اتحادیه اروپا، تحریم‌هایی را علیه روسیه تصویب و اعمال کرده است. از جمله این تحریم‌ها می‌توان به ممنوعیت صادرات ۷۰۰ کالای انگلیسی، تحریم رئیس بانک مرکزی روسیه، تحریم مقامات لوهانسک و دونتسک و همچنین ۲۹ فرماندار شهر‌های مختلف روسیه اشاره کرد.

افزون بر این، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا نیز به تازگی اعلام کرده اتحادیه اروپا نهمین بسته تحریمی علیه روسیه را به زودی رونمایی خواهد کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar