مهر/ رئیس حزب قوات لبنان درباره موضوع تحولات سیاسی این کشور اظهارنظر کرد.
سمیر جعجع رئیس حزب قوات لبنان در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط مدعی شد: انتخاب رئیس جمهوری مانند میشل عون به این معناست که بحران در لبنان تا ابد ادامه داشته باشد.

وی همچنین گفتگو با حزب الله لبنان را به منزله تلف کردن زمان دانست و مدعی شد: من معتقدم که آنها عامل اصلی وضعیت کنونی در لبنان هستند و امکان گفتگو با آنها وجود ندارد.

جعجع درباره انتخاب رئیس جمهور جدید لبنان نیز گفت: امیدوارم رئیس جمهوری انتخاب شود که بتواند لبنان را نجات دهند، نه اینکه تنها روی یک نام برای ریاست جمهوری توافق شود.حزب قوات در صورتی که گزینه دیگری را غیر گزینه مدنظرش برای ریاست جمهوری مناسب ببیند، از وی حمایت خواهد کرد.

گفتنی است اعضای پارلمان لبنان اخیراً در هفتمین جلسه پیاپی خود نتوانستند درباره انتخاب رئیس جمهور جدید به توافق برسند. برخی محافل سیاسی علت اصلی عدم توفیق پارلمان لبنان در انتخاب رئیس جمهور جدید را به کارشکنی‌های حزب قوات به ریاست سمیر جعجع مرتبط می‌دانند. این منابع تاکید دارند که حزب قوات در پی شکست در موضوع انتخاب رئیس پارلمان و تحمیل گزینه مدنظر خود که با انتخاب مجدد نبیه بری همراه شد، تصمیم دارد با مانع تراشی در انتخاب رئیس جمهور جدید از دیگر احزاب سیاسی لبنان انتقام بگیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar