باشگاه خبرنگاران/ پلیس فرانسه با معترضانی که برای گفت‌وگو با رئیس شرکت حمل و نقل شهری پاریس به محل این شرکت آمده بودند، به شدت برخورد کرد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، تظاهرکنندگان به محل شرکت حمل و نقل مناطق شهری (RATP) پاریس، پایتخت فرانسه آمدند تا با «ژان کاستکس» رئیس این شرکت صحبت کنند.

به گزارش آرتی، این در حالی است که معترضان با در‌های بسته مواجه شدند و افسران پلیس فرانسه به شدت با باتوم به جان آن‌ها افتادند.

پلیس فرانسه علیه معترضان از اسپری فلفل استفاده کرد و آن‌ها را بیرون انداخت، به طوری که یک زن در درگیری با یک افسر کتک خورد و به وضوح خونریزی کرد.

«RATP» سازمان ترابری خودگردان پاریس (La Régie autonome des transports parisiens) یک سازمان دولتی در فرانسه است، که مسئولیت ترابری شهروندان پاریس و حومه را بر عهده دارد. این سازمان مسئول تمامی خطوط مترو پاریس، ۳ خط از تراموای پاریس، ۲ خط از شبکه تندرو منطقه‌ای، بخشی از خطوط اتوبوس‌های واحد و شبکه تندرو قطار‌های «رژیون ایل دو فرانس» است.

تظاهرات در فرانسه در حالی سرکوب می‌شود که وزارت خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه گذشته (۱۰ آذر ماه) ضمن دخالت در امور داخلی و حمایت از اغتشاشات و ناآرامی‌های ایران، ادعا کرد که «خواسته‌های آزادی‌خواهانه مشروع معترضان ایرانی باید شنیده شود».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar