مهر/ دولت السالوادو در ادامه مقابله با باندهای تبهکار که مدت‌هاست از کسب و کارها اخاذی و بر محله‌های پایتخت این کشور حکمرانی می‌کنند، ۱۰ هزار نیرو اعزام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس ۲۴، دولت السالوادو در ادامه مقابله با باندهای تبهکار که مدت‌هاست از کسب و کارها اخاذی و بر محله‌های پایتخت این کشور حکمرانی می‌کنند، ۱۰ هزار نیرو اعزام کرد.

عملیات اخیر السالوادور که یکی از عملیات‌های بزرگ دولت این کشور ظرف ۹ ماه اخیر محسوب می‌شود، با هدف پاکسازی محلات و شهرهای السالوادور از دارودسته‌های تبهکاری صورت گرفته است.

نیروهای اعزامی، جاده‌های ورودی و خروجی به شهر سویاپانگو، واقع در حومه سان‌سالوادور، پایتخت السالوادور را مسدود کرده و با ایجاد ایست بازرسی، ترددها را زیر نظر دارند.

از آغاز اعلام وضعیت اضطراری در السالوادور پس از موج قتل‌های رخ‌داده در این کشور در اواخر ماه مارس، بیش از ۵۸ هزار نفر به زندان افتاده‌اند. گروه‌های حقوق بشری فعال در السالوادور اما با انتقاد از بازداشت‌های دسته‌جمعی، گفته‌اند که افراد زندانی عمدتاً جوانانی هستند که به واسطه ظاهر یا محل زندگی‌شان بازداشت شده‌اند.

اعزام نیروی سرکوب، بخشی از عملیاتی است که دولت السالوادور در اواخر نوامبر آن را «فاز پنجم» سرکوب نامید.

بر اساس برآوردها، اعضای دار و دسته‌های تبهکاری در السالوادور، حدود ۷۰ هزار نفر اعلام شده و این گروه‌ها، بخش‌های زیادی از قلمرو این کشور را تحت کنترل داشته و از کسب‌وکارها اخاذی کرده و بدون محاکمه افراد را می‌کشند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar