ایرنا/ رئیس رژیم صهیونیستی در دیدار از امارات متحده عربی، از همکاری اطلاعاتی مبتنی بر داده‌های ماهواره‌ای بین این دو طرف خبر داد.

به گزارش ایرنا، اسحاق هرتزوگ روز دوشنبه طی پیامی توئیتری از حضور در کنفرانس هوافضای ابوظبی ابراز خرسندی کرد.

وی با تقدیر از «محمد بن زاید آل نهیان» رئیس امارات و «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه این کشور به خاطر برگزاری این کنفرانس هوافضا، گفت: ما در میانه دوره جدیدی از انقلاب در اکتشافات فضایی هستیم.

این مقام رژیم صهیونیستی، همکاری مشترک تحقیقاتی با امارات در حوزه محیط زیست، بر اساس داده های ماهواره ای را ستود و افزود: دیگر آسمان برای ما محدودیت نیست.

رئیس رژیم صهیونیستی در حالی همکاری های تحقیقاتی بین ابوظبی و تل‌آویو را محدود به محیط زیست اعلام کرد که گزارش ها حاکی از امنیتی بودن این همکاری هاست.

گزارش های رسانه ای و اطلاعاتی، وجود همکاری بین سرویس های اطلاعاتی امارات و رژیم اشغالگر قدس را تایید می کنند.

درحالی که ملت های عرب حوزه خلیج فارس علیه عادی سازی روابط حکام خود با رژیم صهیونیستی موضع‌گیری کرده و شعار سر می دهند، حکام سازشکار امارات امروز به استقبال هرتزوگ میهمان جنایتکار خود رفتند. هرتزوگ دیروز نیز میهمان حکومت آل خلیفه در بحرین بود.

رئیس رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در میان اعتراضات ملت بحرین وارد منامه پایتخت این کشور شد و با حمد بن عیسی آل خلیفه دیدار و گفت‌وگو کرد.

حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین که با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین خیانت کرد در دیدار با هرتزوگ - در راستای فریب افکار عمومی- بر حمایت منامه از برقراری «صلح عادلانه»، «فراگیر» و «پایدار» همراه با تضمین حق و حقوق ملت فلسطین تاکید کرد.

هرتزوگ نیز در این دیدار به زبان عربی خطاب به پادشاه بحرین گفت: دوست من، از شما به خاطر میزبانی از من به عنوان اولین رئیس اسرائیل که به بحرین سفر می‌کند، تشکر می‌کنم.

رئیس رژیم صهیونیستی در حالی در بدو ورود به شهر منامه پایتخت بحرین خود را پیام‌آور "صلح" دانست که این رژیم همواره در بیش از شش دهه گذشته عامل جنگ، بی ثباتی و تنش آفرینی بین کشورهای منطقه بوده است.

روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» نیز در این باره نوشت: هرتزوگ در حالی به بحرین و امارات سفر کرد که مردم این دو کشور با برگزاری راهپیمایی های اعتراضی، مخالفت با آنرا اعلام کرده اند و احساسات ضداسرائیلی در میان بحرینی ها و اماراتی ها روبه گسترش است.

هرتزوگ در حالی در این دیدار ابراز امیدواری کرد که با امضای توافق سازش موسوم به "ابراهیم"، کشورهای عرب بیشتری به حلقه دوستان رژیم اسرائیل بپیوندند که امضاکنندگان این پیمان از حاکمان مستبد منطقه و در میان مردم خود منفور هستند و با امضای این توافق، بقای حکومت خود را به خطر انداخته اند.

توافقنامه سازش "ابراهیم" در سال ۲۰۱۲ و با میانجیگیری آمریکا بین رژیم صهیونیستی و برخی از حکام کشورهای عربی از جمله بحرین، امارات و مغرب امضا شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar