تسنیم/ آمریکا اعلام کرده برای تامین ذخایر نفت استراتژیک خود  از روسیه نفت خرید نخواهد کرد.

«کارین ژان پیر»، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری خود به خبرنگاران اعلام کرد که مقامات آمریکایی قصد ندارند ذخایر استراتژیک نفت خود را از طریق خرید نفت از روسیه در چارچوب قیمت محدود شده آن پر کنند.

پیشتر در جریان یک نشست مطبوعاتی دولت آمریکا اعلام کرده بود که ذخایر استراتژیک نفت خود را با نفت زیر 70 دلار در هر بشکه تامین خواهد کرد.

همزمان آمریکا و متحدانش سقف قیمتی نفت روسیه را 60 دلار در هر بشکه تعیین کردند. سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این پرسش که آیا واشنگتن در حال بررسی خرید نفت روسیه برای تکمیل ذخایر ملی خود است؟ گفته است: «نه، زیرا خرید و واردات نفت روسیه ممنوع شده است.»

در ماه مارس سال جاری، «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا، فرمان اجرایی ممنوعیت واردات انرژی از روسیه و سرمایه‌گذاری جدید در بخش انرژی روسیه را امضا کرد.

همچنین کشورهای گروه 7، اتحادیه اروپا و استرالیا توافق کرده اند که از 5 دسامبر سقف قیمتی 60 دلار برای نفت دریایی روسیه برای خرید نفت از نفتکش های حامل نفت روسیه را اعمال کنند.

با این حال، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین در  واکنش به تعیین سقف قیمت نفت کشورش گفته است که مسکو سقف قیمت نفت روسیه را نخواهد پذیرفت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar