ایسنا/ "سنداله" اولین جزیره لوکس پروژه نئوم و مقصدی لوکس در راستای توسعه اقتصاد گردشگری عربستان سعودی خواهد بود.

محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، روز دوشنبه در بیانیه‌ای که خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (SPA) آن را منتشر کرد، از توسعه جزیره سنداله، مقصد جدید گردشگری نئوم، در راستای رشد گردشگری عربستان سعودی خبر داد.

سنداله، یکی از مجموعه جزایر نئوم به مساحت ۸۴۰ هزار مترمربع، اولین جزیره لوکسی است که در نئوم توسعه پیدا خواهد کرد. ولیعهد عربستان سعودی در بیانیه خود، این پروژه را چنین توصیف کرد: «لحظه مهم دیگری برای نئوم و گام بلندی در تحقق جاه‌طلبی گردشگری پادشاهی تحت چشم‌انداز ۲۰۳۰.»

سنداله اولین جزیره لوکس پروژه نئوم است که با استفاده از امکانات طبیعی مثل زیباترین ذخایر مرجانی جهان و امکانات گردشگری و تفریحی از جمله یک زمین گلف در مقیاس جهانی، اسکله تفریحی با ۸۶ جایگاه برای پهلو گرفتن کشتی‌های لوکس و گزینه‌های اقامتی متنوع از جمله ۴۱۳ اتاق هتل فوق‌العاده و ۳۳۳ واحد آپارتمان سطح بالا، دروازه‌ای به دریای سرخ و مقصدی جذاب برای گردشگران منطقه خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود این جزیره از اوایل سال ۲۰۲۴ پذیرای بازدیدکنندگان باشد و در بخش‌های گردشگری، خدمات مهمان‌نوازی و اوقات فراغت، سه هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد کند.

ولیعهد عربستان سعودی در این بیانیه به «یک باشگاه ساحلی لوکس، باشگاه قایقرانی مجلل و ۳۸ غذای منحصربه‌فرد برای تجربه‌ای بی‌نظیر در یک مقصد گردشگری برتر» اشاره کرد. او در ادامه افزود: «اینجا مقصدی است که مسافران می‌توانند زیبایی واقعی نئوم و عربستان سعودی را رو و زیر آب تجربه و سنداله را به مقصد آینده سفرهای لوکس تبدیل کنند.»

به گزارش ایندیپندنت، برنامه شهر نئوم که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، گل سرسبد برنامه‌های شاهزاده محمد بن سلمان برای بازنگری در اقتصاد بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان است. برنامه‌های او برای تبدیل یک منطقه دورافتاده در شمال غربی ساحل دریای سرخ به یک مرکز فناوری که عناصر اصلی «چشم‌انداز ۲۰۳۰» را شکل می‌دهد تا هم از وابستگی عربستان سعودی به صادرات نفت خام کم شود و هم محدودیت‌های اجتماعی را کاهش و سرمایه‌گذاری را افزایش دهد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar