ایرنا/ پلیس ایتالیا روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد «جورجیا ملونی» نخست وزیر این کشور و دختر ۶ ساله اش به صورت آنلاین پیام تهدیدآمیز مرگ از سوی یک فرد بیکار و خشمگین از طرح دولت برای قطع یارانه مبارزه با فقر را دریافت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه پلیس آمده که فرد مظنون به دلیل این رفتار تهدیدآمیز تحت بازجویی قرار گرفته است. همچنین منزل مسکونی این فرد مورد تفتیش و جستجو قرار گرفته و حساب کاربری اش در توئیتر مسدود شده است.

دولت راستگرای ملونی خواستار محدود کردن طرح به اصطلاح «درآمد شهروندان» در سال آینده است تا در گام بعدی در سال ۲۰۲۴ به طور کامل برچیده شود، زمانی که این طرح با یک برنامه مزیت رسان جدید جایگزین می شود که هنوز جزئیات آن مشخص نشده است.

ملونی که ماه اکتبر قدرت را در دست گرفت، همواره منتقد درآمد شهروندان که در سال ۲۰۱۹ معرفی شد، بوده است. وی استدلال می کند افراد توانمندی که در سن اشتغال هستند، نباید به طور نامحدود از یارانه های دولتی برخوردار شوند.

طبق پیشنهاداتی که در بودجه ۲۰۲۳ گنجانده شده و در حال حاضر در پارلمان در دست بررسی است، پرداخت درآمد شهروندان پس از ۸ ماه به استثنای خانواده های دارای فرزند، افراد ۶۰ سال یا بیشتر و افراد دارای معلولیت، لغو می شود.

روزنامه فایننشال تایمز به تازگی در مطلبی، آسمان اقتصاد ایتالیا را به ویژه در میانه افزایش بهای انرژی به شدت طوفان زده و ابری توصیف و شرایط را برای جورجیا ملونی نخست‌وزیر جدید این کشور چالش برانگیز و دشوار ارزیابی کرد.

صندوق بین المللی پول نیز همین اواخر هشدار داد که ایتالیا به سمت رکود پیش می رود و پیش بینی کرد که اقتصاد این کشور در سال آینده ۰.۲ درصد کاهش می یابد. این در حالی است که برخی بانک‌ها رکورد بیشتری را برای ایتالیا پیش‌بینی کرده اند و دلیل این امر را وابستگی ۵۰ درصد از تولید این کشور به برق دانسته اند.

ملونی اولین نخست‌وزیر زن ایتالیا از راست افراطی‌ است که به طور رسمی مامور تشکیل کابینه شده است. انتخابات سراسری ایتالیا منجر به ائتلاف احزاب راست افراطی و راست میانه به رهبری برادران فوق محافظه‌کار ایتالیا شد که برای تشکیل دولت کرسی‌های کافی را در پارلمان ایتالیا به دست آوردند.
  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar