ایسنا/ ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، پس از اعلام اعتصابات آتی هزاران نفر از کارکنان اورژانس که خواستار افزایش دستمزدها در بحبوحه تورم فزاینده بودند، اعلام کرد که از "قوانین سخت جدید" که اقدامات کارگری را هدف قرار می دهد، حتی پیشنهاد ممنوعیت کامل از کار را حمایت خواهد کرد.

به گزارش راشاتودی، سوناک خطاب به نمایندگان مجلس هشدار داد که موجی از اعتصابات قریب‌الوقوع در بخش‌های مختلف، از جمله مراقبت‌های بهداشتی و حمل‌ونقل عمومی، اختلالات بزرگی ایجاد می‌کند و گفت که آماده است "هر کاری را که لازم است" انجام دهد تا از توقف کار در صنایع حیاتی جلوگیری کند.

وی ادامه داد: «اگر رهبران اتحادیه‌ها به رفتار غیرمنطقی خود ادامه دهند، پس وظیفه من این است که برای حفاظت از جان و معیشت مردم بریتانیا اقدام کنم و از زمانی که نخست‌وزیر شدم، برای قوانین جدید سخت‌گیرانه تلاش کرده‌ام. از مردم در برابر این اختلال محافظت می‌کنم.
 
اظهارات نخست وزیر انگلیس تنها یک روز پس از آن بیان شد که اتحادیه‌های Unite، Unison و GMB - که نماینده کارکنان آمبولانس، پیراپزشکان، مسئولین تماس و دستیاران مراقبت‌های اضطراری هستند - اعلام کردند که اعتصاب‌های هماهنگ با بیش از 10000 کارمند را در 21 و 28 دسامبر آغاز خواهند کرد.
 
دیگر برنامه‌ریزی‌ها در هفته‌های آتی، از جمله اعتصاب 100000 پرستار، و همچنین اقدامات کارکنان راه‌آهن، پست، اتوبوس و آموزش و پرورش در سراسر بریتانیا، برنامه‌ریزی شده است.
 
کارمندان بخش دولتی بریتانیا برای افزایش دستمزد بالاتر از تورم، که در بحبوحه بحران هزینه زندگی از 12 درصد فراتر رفته، مبارزه می کنند. بریتانیا از سال گذشته از افزایش قیمت انرژی رنج می برد و این بحران زمانی بدتر شد که کشورهای غربی به دلیل درگیری اوکراین، روسیه را تحریم اقتصادی کردند.
 
هفته گذشته، یکی از مقامات ارشد کابینه سوناک از اتحادیه‌ها خواست تا از خواسته‌های خود صرف‌نظر کنند، با این استدلال که زمان مناسبی برای درخواست افزایش دستمزدها نیست و این امر «پیام بسیار واضح» به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه است.


 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar