ایرنا/ شهردار کی‌یف پایتخت اوکراین درباره وقوع سناریوی «آخرالزمانی» هشدار داد و گفت مردم باید برای تخلیه شهر آماده باشند.

ویتالی کلیچکو چهارشنبه در مصاحبه‌ای با رویترز اظهار کرد: شاید تامین گرما، نفت و آب در کی‌یف قطع شود. ممکن است مثل فیلم‌های هالیوودی، آخرالزمان شود.
وی افزود: اما ما مبارزه کرده و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مطمئن شویم که چنین اتفاقی نخواهد افتاد.
کلیچکو هشدار داد که اگر تامین برق و گرمای کی‌یف ناممکن شده و اوضاع وخیم شود مردم باید برای تخلیه شهر آماده باشند که پایتخت اوکراین پناهگاه‌های گرم کافی برای جای دادن تمام ۳.۶ میلیون نفر جمعیتش را ندارد.
کلیچکو که پیش از ورود به سیاست قهرمان بوکس سنگین‌وزن جهان بود، گفت یکی از سناریوهای احتمالی این است که اگر کانون‌های مرکزی تامین گرمای کی‌یف قطع شوند، شهر تا بهار و حتی در دمای زیر ۱۵ درجه زمستان در همین وضع باقی خواهد ماند.
شهردار کی‌یف افزود: اگر قطعی برق ادامه پیدا کند و هوا سرد باشد، متاسفانه ممکن است مجبور شویم آب ساختمان‌ها را قطع کنیم. زیرا احتمال دارد یخ‌زدگی ایجاد شده و تمام شبکه انتقال آب دچار ترکیدگی شده و ساختمان‌ها غیرقابل استفاده شوند.
او از ساکنان کی‌یف خواست تا ذخایر اضطراری غذا و آب داشته باشند و لباس گرم و مدارک خود را برای خروج فوری از شهر آماده کنند.

با این حال، کلیچکو گفت که نیازی به تخلیه شهر نیست زیرا تنها ۲۰ درصد کمبود برق در شهر وجود دارد و اوضاع پایدار است.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar