ایسنا/ عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر با شی جینپینگ، همتای چینی خود در عربستان سعودی دیدار کرد.

به نقل از روسیا الیوم، بسام راضی، سخنگوی ریاست جمهوری مصر اظهار داشت که السیسی مجددا انتخاب اخیر شی جینپینگ به عنوان دبیر کل حزب کمونیست چین برای سومین دوره را تبریک گفت و نسبت به ادامه فعالیت چین در پیشبرد مسیر توسعه تحت رهبری وی ابراز اطمینان کرد.

رئیس جمهوری مصر نسبت به همکاری مشترک با رئیس جمهور چین در دوره آتی جهت بهبود روابط بین دو طرف به ویژه با توجه به روابط تاریخی و گسترده دوستی دو کشور و مردم آنها ابراز امیدواری کرد.

السیسی بر تمایل مصر برای توسعه همکاری‌های مشترک در سطوح مختلف، چه در چارچوب جمعی عربی و چه در چارچوب دوجانبه از طریق "مشارکت راهبردی جامع" که دو کشور را به هم نزدیک می‌کند، تاکید کرد.

راضی تصریح کرد که در این دیدار به بررسی جنبه‌های همکاری دوجانبه بین دو کشور پرداخته شد که در آن السیسی به همسویی طرح "کمربند و جاده" چین با تلاش‌های توسعه محور مصر به ویژه موارد مرتبط با توسعه کانال سوئز و همچنین توسعه زیرساخت‌های کشور به ویژه در حوزه راه، بنادر و انرژی اشاره کرد.

رئیس جمهور چین نیز به رئیس جمهور مصر به خاطر سازمان‌دهی عالی مصر در اجلاس جهانی آب و هوا "COP 27" در شرم الشیخ و موفقیت بزرگی که به دست آورده است، تبریک گفت و تاکید کرد که کشورش روابط خود با مصر را گرامی می دارد و همواره به دنبال ارتقاء شراکت خود با این کشور در همه زمینه‌ها، به ویژه از طریق گسترش و تنوع بخشیدن به چارچوب‌های همکاری‌های مختلف و همچنین حمایت از مصر در روند توسعه فعلی به رهبری السیسی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar