تسنیم/ وزیر دفاع ترکیه درباره حذف محدودیت‌های تامین جنگنده اف ۱۶ به آنکارا از متن بودجه دفاعی آمریکا گفت: با توجه به روندهای مثبت، از واشنگتن انتظار گام‌های ملموسی را داریم.

به نقل از آناتولی، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه طی نشست مشترک خبری با آنتی کایکونن، همتای فنلاندی خود در رابطه با حذف محدودیت‌های فروش اف-16 به ترکیه از متن نهایی لایحه اختیارات دفاعی ملی آمریکا برای سال 2023 گفت: با توجه به روندهای مثبت، انتظار گام‌های ملموسی را داریم.

وی اظهار داشت: تمام تحولات و فعالیت‌ها را از نزدیک دنبال می‌کنیم. در مذاکرات بین هیئت‌ها، شاهد رویکرد مثبت اعضای هیئت آمریکا به‌ ویژه لیود جیمز آستین، وزیر دفاع این کشور بوده‌ایم. با توجه به این رویکرد مثبت، دیگر از آمریکا انتظار داریم گام‌های مثبت و ملموسی بردارد. می‌خواهیم این روند و فعالیت‌ها در اسرع‌ وقت به نتیجه مثبتی برسد. منتظر هستیم تمام متحدان ما به‌ ویژه فنلاند از مبارزه ترکیه با تروریسم و تلاش‌های ما برای نوسازی نیروهای مسلح ترکیه حمایت کنند.

آکار تصریح کرد: انتظار ما از متحدان خود در زمینه مبارزه با تروریسم و انجام کامل وظیفه خود در قبال ناتو این است که به تلاش‌ها برای تدارک و نوسازی نیروهای مسلح ما کمک کنند. مسئله اف-16 نیز بخشی از آن است. تلاش‌هایی برای تامین و تدارک از سایر متحدان خود داریم، اما با محدودیت‌هایی مواجه هستیم. می‌خواهم بار دیگر یادآوری کنم که باید این محدودیت‌ها برداشته شوند. زیرا مهم‌ترین چیزی که باید همه ما بدانیم این است که نیروهای مسلح قدرتمند ترکیه یعنی ناتو قوی، ائتلاف قوی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar