ایرنا/ رهبر حزب سیاسی میهن پرستان فرانسه پس از انتشار خبرها مبنی بر قصد اوکراین برای دریافت جنگنده از غرب، خطاب به امانوئل مکرون رییس‌جمهوری این کشور گفت: تا چه زمانی این مرد دیوانه - زلنسکی - را دنبال خواهید کرد؟

به گزارش خبرگزاری تاس، فلوریان فیلیپو (Florian Philippot) از چهره‌های سیاسی فرانسه و نماینده سابق پارلمان اروپا در توییتی از سیاست‌های فرانسه در رابطه با جنگ اوکراین و رویکرد امانوئل مکرون رییس‌جمهوری این کشور دربرابر خواسته‌های ولودمیر زلنسکی همتای اوکراینی‌اش به شدت انتقاد کرد.

فیلیپو در این توییت نوشت: حالا زلنسکی از غرب هواپیماهای جنگی و موشک‌های دوربرد می‌خواهد. بعد از آن هم نوبت به زرادخانه‌های هسته‌ای می‌رسد؟ چه مدت زمان دیگر قرار است به دنبال این مرد دیوانه برویم؟ تا یک جنگ جهانی هسته‌ای؟

این سیاستمدار فرانسوی پیشتر نیز با انتقاد از تصمیم غرب برای ارسال تانک‌های جنگی به اوکراین، گفته بود: این کوتاه‌ترین مسیر به سمت جنگ‌ جهانی سوم است.

وی همچنین در اوایل ژانویه در واکنش به تصمیم مکرون برای ارسال خودروهای جنگی AMX-۱۰ به اوکراین از وی خواسته بود تا ارسال سلاح‌های جنگی به اوکراین را متوقف کند و تاکید کرده بود: ارسال تسلیحات جنگی به اوکراین نه تنها ارتش فرانسه را تضعیف می‌کند بلکه هیچ کمکی به توقف درگیری‌ها نخواهد کرد.

رییس‌جمهوری فرانسه پس از گفت‌وگو با همتای اوکراینی خود در روز ۴ ژانویه اعلام کرد که فرانسه خودروهای جنگی AMX-۱۰ را به اوکراین خواهد فرستاد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar