ایسنا/ سخنگوی کرملین تاکید کرد، آمریکا دیگر جایی برای سازش در مورد تحریم‌ها و مذاکرات بالقوه با روسیه باقی نگذاشته است.

به نقل از خبرگزاری راشاتودی، این اظهارات دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین پس از آن مطرح شد که ویکتوریا نولاند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی پیشنهاد داد که اگر روسیه مناطق تازه الحاق شده خود را به اوکراین بازگرداند، تحریم‌ها علیه مسکو کاهش یابند.

پسکوف به خبرنگاران گفت: ما همچنان شاهد هیچ چیز جدیدی در اظهارات ویکتوریا نولاند نیستیم. ما مطلقا تمایلی به اغراق در اهمیت آنها نداریم.

وی افزود: نولاند عملا یک سری پیشنهادات را تکرار کرده که عدم انعطاف در موضع آمریکا را که به نوبه خود کاملا با موضع ما متفاوت است، نشان می‌دهد.

نولاند روز پنجشنبه در جریان جلسه کمیته روابط خارجی سنا گفت، اگر روسیه تصمیم به مذاکره جدی و خروج نیروهای خود از خاک اوکراین و بازگرداندن مناطق الحاق شده بگیرد، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا از رفع تحریم‌ها علیه مسکو حمایت می‌کند.

نولاند در دسامبر سال ۲۰۱۳ میلادی علنا از اعتراضات ضد دولتی در کی‌یف حمایت کرده بود. وی از میدان اصلی کی‌یف بازدید کرد و به معترضان و افسران پلیس قرص‌های نان و دیگر تنقلات پیشکش کرد. دو ماه بعد، یک تماس تلفنی درز شده افشا کرد که نولاند با جفری پیات، سفیر وقت آمریکا در اوکراین درباره اینکه چه کسانی باید عضو دولت جدید اوکراین باشند، گفت‌وگو کرده بود.

روسیه اواخر فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی با اشاره به لزوم حفاظت از مردم دونباس و ناکامی‌ کی‌یف در اجرای توافق‌نامه‌های مینسک، به اوکراین حمله کرد.

مقامات اوکراین بر بازگرداندن مناطق الحاق شده توسط روسیه به اوکراین به عنوان پیش شرطی برای مذاکرات آتی تاکید دارند. این در حالی است که مسکو پیش‌تر تاکید کرده که درخواست‌های اوکراین برای بازپس‌گیری مناطق الحاق شده، غیرقابل قبول هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar