فارس/ در پی انتشار تصاویر حمله مرگبار پلیس آمریکا به یک شهروند جوان سیاه‌پوست، اعتراضات شهرهای مختلف ایالات متحده را در برگرفت.

مقامات ممفیس چهار ویدئو شامل دوربین لباس پلیس و دوربین مدار بسته از ضرب و شتم مرگبار تایر نیکولز مرد سیاه‌پوست ۲۹ ساله به دست پلیس که سه روز بعد از این برخورد، جان خود را از دست داد، منتشر کرده‌اند.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، در این تصاویر، چند مامور پلیس به طرز وحشیانه‌ای با لگد، مشت، چماق و روش‌های دیگر به این شهروند سیاه‌پوست بدون نشانه‌ای از حمله از سوی وی، حمله می‌کنند. 

این ویدئوها از صحنه ضرب و شتم که بعد از متوقف کردن خودروری وی از سوی پلیس رخ داده، نشان می‌دهد چقدر طول کشید تا مراقبت‌های پزشکی به نیکولز رسید، چطور ماموران پلیس به سرعت از ابتدا خشونت اعمال می‌کنند و خواسته‌هایشان در هنگام حمله متناقض است. در تصاویر همچنین دیده می‌شود که این قربانی پلیس آمریکا مادرش را صدا می‌زند. 

صدای نیکولز در این ویدئوها شنیده می‌شود که از ماموران می‌پرسد چه خبر است. او در ادامه می‌گوید: «من کاری انجام ندادم. فقط می‌رفتم خانه. دارید واقعاً زیاده‌روی می‌کنید».

در پی انتشار تصاویر مربوط به این حادثه مرگبار که هفتم ژانویه (۱۷ دی) رخ داد، معترضان در ممفیس، نیویورک، واشنگتن و سایر شهرهای آمریکا جمعه شب (به وقت محلی) به خیابان‌ها آمدند و انتظار می‌رود اعتراضات گسترده‌تری سراسر ایالات متحده را در بر بگیرد. 

پنج مامور پلیس ممفیس در ارتباط با مرگ تایر نیکولز متهم هستند و برکنار شده‌اند و دو معاون کلانتر هم بعد از انتشار ویدئوها در جمعه شب از کار برکنار شدند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar