باشگاه خبرنگاران/ مردی ۳۰ ساله در یکی از ایالت‌های آلمان به سمت یک خانواده ترکیه‌ای شلیک کرده و آپارتمان آنان را به آتش کشید.
مردی در آلمان به سمت یک خانواده ترک شلیک کرد و آپارتمانشان را به آتش کشید.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این حادثه در هایلیگنهاوس در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان رخ داد. به گزارش روزنامه محلی Westfalischer Anzeiger، یک مرد ۳۳ ساله در شهر Heiligenhaus در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان با تفنگ بادی به یک خانواده ترک همسایه تیرانداز کرد و سپس آپارتمان آن خانواده را آتش زد.

به گفته دادستان و پلیس، این حادثه روز جمعه رخ داد و مظنون روز شنبه به یک قاضی معرفی شد و او حکم بازداشت را صادر کرد. تحقیقات توسط دادستان درباره انگیزه این اقدام آغاز شده است. در این تیراندازی زن و شوهر مجروح و به بیمارستان منتقل شدند. به نوزاد این زوج آسیب وارد نشده است.

اگرچه علت دقیق وقایع و انگیزه آن هنوز مشخص نیست، اما این حادثه یادآور تیراندازی سال ۱۹۹۳ در سولینگن، همچنین در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان است. در آن زمان، پنج نفر در یک آتش سوزی با انگیزه راست افراطی به خانه‌ای در سولینگن که در آن خانواده‌های ترکیه‌ای ساکن بودند، کشته شدند. در آن حادثه حداقل ۱۷ نفر زخمی شدند که برخی از آن‌ها برای همیشه آثار این جراحات را دارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar