ایرنا/ کاخ سفید از آغاز شراکت با هند در زمینه تجهیزات نظامی، تراشه و هوش مصنوعی برای رقابت با چین خبر داد.

به گزارش رویترز، واشنگتن خواستار ارسال بیشتر شبکه های تلفن همراه در شبه قاره هند برای مقابله با تکنولوژی هوآوی چین است و در عین حال از ورود متخصصان هندی کامپیوتر به آمریکا استقبال می کند. آمریکا شرکت های هر دو کشور را به همکاری در زمینه تجهیزات نظامی از جمله سیستم های توپخانه ای ترغیب کرد.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت بایدن و آجیت دوال همتای هندی اش به همراه تعدادی از مقامات ارشد رسمی از هر دو کشور روز گذشته در کاخ سفید دیدار کردند تا برنامه نوآوری هند- آمریکا در تکنولوژی های نوظهور و مهم را راه اندازی کنند.

همچنین روز دوشنبه مشاوران امنیت ملی دو کشور در مراسم اتاق بازرگانی با شرکت های لاکهید مارتین، آدانی و اپلاید متریالز شرکت کردند.

جیک سالیوان در مصاحبه با خبرنگاران گفت چالش بزرگتری که از سوی چین با عملیات اقتصادی و اقدامات نظامی تحریک کننده بوجود آمده است و تلاش هایش برای تسلط بر صنایع برای کنترل زنجیره تامین آینده تاثیر عمیقی بر روی فکر کردن به دهلی برای ما داشت. .

مشاور امنیت ملی هند در این سفر سه روزه به واشنگتن که امروز پایان می یابد همچنین با آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا نیز دیدار می کند.

هند با انجام رزمایش های نظامی با روسیه و افزایش خرید نفت خام این کشور که منبع کلیدی مالی روسیه برای ادامه جنگ اوکراین است موجب دلسردی آمریکا شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar