فارس/ در ادامه تبعات کشف اسناد محرمانه دولتی در مکان‌های مرتبط با رئیس جمهور آمریکا، ماموران دفتر تحقیقات فدرال این کشور (اف.بی.آی) دست به تفتیش خانه دیگر او زدند.

رسانه‌های آمریکایی نوشتند، ماموران اف.بی.آی خانه دوم «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا در شهر «ریهوبوت» در ایالت «دلاوِیر» را امروز چهارشنبه در چارچوب تحقیقات درباره نگهداری نامناسب اسناد طبقه‌بندی شده توسط او مورد تفتیش قرار دادند.

به نوشته پایگاه «اینترنشنال بیزینس تایمز»، «باب باوئر»، وکیل شخصی جو بایدن در بیانیه‌ای گفت، این عملیات تفتیش در ضمن «حمایت و همکاری کامل» از سوی رئیس جمهور آمریکا برنامه‌ریزی و اجرا شد.

چندی پیش رسانه‌‌ها گزارش دادند، چندین سند محرمانه مربوط به دوران خدمت بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور آمریکا درخانه شخصی اصلی او در شهر «ویلمینگتون» ایالت دلاوِیر و دفتر کار سابق او در یک اندیشکده پیدا شده‌اند.

این رسوایی دردسر زیادی را برای جو بایدنی که قرار است در هفته‌ها یا ماه‌های آینده نامزدی مجددش برای ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کند به وجود آوردند.

این رسوایی سبب شد بایدن و هم‌حزبی‌های دموکراتش اهرمشان را علیه «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا که چندی قبل از آن در ماه اوت گرفتار رسوایی کشف اسناد محرمانه دولتی در خانه‌اش شد، از دست بدهند.

ترامپ ماه نوامبر رسما نامزدی مجددش برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کرد و احتمالا در انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا مجددا با جو بایدن رقابت خواهد کرد.

وکیل بایدن گفت، وزارت دادگستری آمریکا تصمیم گرفت تفتیش خانه دیگر این رئیس جمهور آمریکا را بدون صدور اعلان عمومی قبلی اجرا کند.

پیش از آن گزارش شد، چند سند طبقه‌بندی شده نیز در خانه «مایک پنس»، معاون ریاست جمهوری دونالد ترامپ پیدا شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar