برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo
  1. برگزیده
بین الملل

روسیه به نتانیاهو برای کمک به اوکراین هشدار داد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
روسیه به نتانیاهو برای کمک به اوکراین هشدار داد

ایرنا/ روسیه پس از آن که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب اعلام کرد که موضوع کمک نظامی به اوکراین را بررسی می کند، تل آویو را تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری "سما" فلسطین، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: درخصوص تحویل سلاح به اوکراین، ما کشورها را براساس جغرافیا تقسیم نمی کنیم؛ ما می گوییم که هر کشوری که سلاح به کی‌یف تحویل دهد، باید بداند که ما این سلاح‌ها را اهدافی قانونی برای حمله توسط نیروهای روسی می دانیم.

رسانه "آکسیوس" آمریکا نیز چهارشنبه شب اعلام کرد که دولت بنیامین نتانیاهو در سیاست اسرائیل در قبال اوکراین بازنگری می کند و امکان این وجود دارد که تل آویو دولت کی‌یف را به سیستم‌های دفاعی تجهیز کند.

الی کوهن وزیر امور خارجه جدید رژیم صهیونیستی نیز ۱۹ ژانویه (۲۹ دی) به اوکراین تضمین داد که عرضه کمک‌های انسانی را ادامه می‌دهد. با این حال، به طور کلی تل آویو همچنان مواضع محتاطانه‌ای دارد و عرضه سلاح به اوکراین را رد می کند.

به تازگی رسانه‌های آمریکایی گزارش داده اند که واشنگتن از رژیم صهیونیستی خواسته تا برخی از جنگ افزارهای مستقر در سرزمین‌های اشغالی از جمله سامانه موشکی «هاوک» به اوکراین منتقل شوند.

مواضع رژیم صهیونیستی در قبال جنگ بین روسیه و اوکراین و حمایتش از کی‌یف در برهه‌ای، تنش‌ها در روابط تل‌آویو- مسکو را به اوج خود رسانده بود تا جایی که کاخ کرملین در نیمه تیر ماه دستور تعلیق فعالیت آژانس یهود در مسکو را صادر کرد.

به دنبال آن، یائیر لاپید نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی خواستار تهیه بسته اقدامات متقابل علیه روسیه شد که تنش بی سابقه‌ای را بین دو طرف شکل داد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره