ایرنا/شورای اروپا از برنامه این اتحادیه برای اعطای هفتمین بسته کمک نظامی به کی‌یف به مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو و همچنین ۴۵ میلیون یورو برای تامین مالی ماموریت‌های آموزشی خبر داد.

به گزارش روزنامه لوموند، جوزپ بورل روز پنجشنبه در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: اقدام‌های جدید اتخاذ شده در روز جاری پیام روشنی را در یک زمان حیاتی ارسال می‌کند؛ ما تا زمانی که لازم و تا وقتی که ضروری باشد به حمایت از اوکراین ادامه خواهیم داد.
رئیس دیپلماسی اروپا همچنین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، از شتاب گرفتن فرایند آموزش سربازان اوکراینی توسط اتحادیه اروپا در لهستان خبر داد.
بورل با یادآوری اینکه هدف اولیه این ماموریت، آموزش ۱۵ هزار سرباز بود، گفت: اما ما تعداد آنها را ۲ برابر کردیم و به ۳۰ هزار سرباز رساندیم.

رئیس کمیسیون اروپا نیز روز پنجشنبه با سفر به کی‌یف اعلام کرد: قصد داریم دهمین بسته تحریمی اروپا علیه مسکو را تا ۲۴ فوریه یعنی دقیقا یک سال پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین اجرا کنیم.
اورسلا فون در لاین در یک نشست مطبوعاتی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین با تخمین اینکه تعیین سقف قیمت نفت روسیه روزانه حدود ۱۶۰ میلیون یورو برای مسکو هزینه دارد، مدعی شد که تحریم‌های موجود اقتصاد روسیه را تخریب می‌کند.

رئیس کمیسیون اروپا ضمن اطمینان بخشی به کی‌یف از حمایت کامل این اتحادیه، افزود: اتحادیه اروپا از اقدامات ضد فساد اتخاذ شده توسط اوکراین اطمینان گرفته است.
فون در لاین از تلاش‌های اخیر اوکراین برای مبارزه با فساد در این کشور در بحبوحه جنگ و عضویت آتی آن در اتحادیه اروپا، استقبال کرد.
وی گفت: از اینکه سازمان‌های ضد فساد اوکراین را در حالت آماده‌باش می‌بینم و به سرعت موارد فساد را شناسایی می‌کنند، اطمینان دارم. این مبارزه نتایج ملموسی دارد.

رئیس جمهور اوکراین نیز در این نشست خبری مدعی شد: روسیه نیروهای خود را متمرکز می‌کند تا از اوکراین و اروپا انتقام بگیرد.
زلنسکی روسیه را متهم کرد که نیروهای مسلح خود را برای انتقام گرفتن از اوکراین و اروپا به دلیل حمایت از کی‌یف در برابر تهاجم روسیه آماده می‌کند.
وی گفت: روسیه در حال تمرکز نیروهای خود است، همه ما این را می دانیم. او نه تنها از اوکراین بلکه از اروپای آزاد نیز می‌خواهد انتقام بگیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar