ایرنا/ رسانه‌های عبری‌زبان از موافقت مقامات رژیم صهیونیستی با طرح‌های شهرک سازی جدید در قدس اشغالی و کرانه باختری خبر دادند.

مقامات رژیم صهیونیستی دو طرح شهرک سازی در شهر قدس اشغالی را برای دو شهرک کریات یوفل و آرنونا در بیت لحم به تصویب رسانده که بر اساس آن در مجموع بیش از ۱۲۰۰ واحد شهرکی ساخته خواهد شد.
در چارچوب این طرح ساخت بیش از ۱۰۷۰ واحد مسکونی در مناطق تجاری، اداری و ساختمان‌های عمومی ساخته می‌شود. علاوه بر آن در تقاطع جاده قدس – الخلیل در شهرک آرنونا ۱۶۰ واحد مسکونی در یک برج ۳۰ طبقه و یک ساختمان ۱۰ طبقه احداث می‌شود که هر کدام از آنها در طبقه همکف دارای واحدهای با کاربری عمومی هستند.
اداره موسوم به برنامه ریزی رژیم صهیونیستی با ۳ طرح جدید شهرک سازی موافقت نمود که هدف از آنها افزایش واحدهای شهرکی و تغییر کاربری اراضی فلسطینی به ویژه در دو شهرک عمانوائیل احداث شده در اراضی سلفیت و دیگری شهرک گیلو در جنوب قدس اشغالی واقع در اراضی بیت لحم است.
اطلاعات ارائه شده از سوی جنبش صهیونیستی «اکنون صلح» بیانگر آن است که حدود ۷۰۰ هزار شهرک نشین صهیونیست در ۱۴۵ شهرک بزرگ و ۱۴۰ شهرک بدون مجوز از سوی دولت رژیم صهیونیستی در کرانه باختری از جمله قدس اشغالی زندگی می‌کنند.
کرانه باختری و قدس شرقی بر اساس قوانین بین المللی مناطق اشغالی محسوب شده و هر گونه فعالیت برای شهرک سازی در آنها غیر قانونی به شمار می‌رود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar