ایسنا/ رسانه‌های آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش دادند، پلیس اف‌بی‌آی احتمالا به زودی منزل مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در ایندیانا را جهت یافتن اسناد طبقه‌بندی شده تفتیش خواهند کرد.

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت که وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا با تیم حقوقی مایک پنس، معاون سابق دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا نسبت به تنظیم تاریخی برای تفتیش منزلش در ایندیانا رایزنی می‌کند.

تلویزیون سی‌ان‌ان هم در گزارشی اعلام کرد که دفتر پنس در واشنگتن نیز مورد بررسی پلیس قرار خواهد گرفت.

وکلای پنس، پلیس اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا هنوز هیچ اظهار نظر فوری در این خصوص انجام نداده‌اند.

پیشتر وکیل مایک پنس اعلام کرده بود که یک سری اسناد با مهر "محرمانه" به تازگی در منزل این معاون سابق دونالد ترامپ در ایالت ایندیانا آمریکا پیدا و تحویل اف‌بی‌آی شده است.

کشف این اسناد در منزل پنس، او را همچون دونالد ترامپ و جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا که اسنادی با علامت محرمانه در اقامتگاه‌های آنها پیدا شده، تحت فشار قرار داده است.

تیم حقوقی مایک پنس، جست‌وجو و تفحص قبلی منزل این معاون سابق رئیس‌جمهوری آمریکا را "کامل" توصیف کردند و گفتند که باور ندارند اسناد طبقه‌بندی شده دیگری کشف شود.

بایدن که اسناد کشف‌شده از اقامتگاهش برای دوره‌ای است که معاون باراک اوباما، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا بود و ترامپ که از تحویل دادن اسناد محرمانه خودداری می‌کرد و در نهایت اف‌بی‌آی به عمارتش در فلوریدا یورش برد و سندها را جمع کرد، هر دو با تحقیقات شورای ویژه از طرف وزارت دادگستری آمریکا در مورد عدم رسیدگی مناسب به اقلام محرمانه مواجه هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar