باشگاه خبرنگاران/ ده‌ها هزار تن از کارکنان بخش بهداشت و درمان انگلیس (NHS) امروز (دوشنبه) بزرگترین اعتصاب در تاریخ این کشور را آغاز کردند.

ده‌ها هزار تن از کارکنان بخش بهداشت و درمان انگلیس (NHS)، از جمله پرستاران و کارکنان آمبولانس امروز (دوشنبه) بزرگترین اعتصاب در تاریخ این کشور را آغاز کردند.

به گزارش اسکای نیوز، یکی از سران اتحادیه پرستاران انگلیس همزمان با آغاز بزرگترین اعتصاب کارکنان بخش بهداشت و درمان، از ریشی سوناک نخست وزیر، خواست تا در این مورد مداخله کند.

پاتریشیا مارکیز، مدیر کالج سلطنتی پرستاری انگلیس، به اسکای نیوز گفت: تاکنون با وجود چهار روز اعتصاب قبلی، هیچ "تماس مستقیمی" با ریشی سوناک برقرار نشده است.

وی افزود: این فریاد برای این است که به گوش ریشی سوناک برسد تا او را شخصاً برای یافتن راه حل، پای میز مذاکره بیاورد. ما تاکنون تماس مستقیمی با او نداشته ایم. تمام تماس‌های ما با وزیر بهداشت و سلامت بوده است؛ و این تلاش‌ها واقعاً هیچ راه حلی برای ما به ارمغان نیاورده است. ما نمی‌خواهیم اعتصابات ادامه یابد، اما از نخست وزیر می‌خواهیم دراین مورد مداخله کند، پای میز مذاکره بیاید و راه حلی برای مشکلات ما ارائه کند.

امروز ده‌ها هزار تن از کارکنان بخش بهداشت و درمان و کارکنان آمبولانس عضو اتحادیه در انگلیس و ولز در پی نادیده گرفته شدن مطالبات شغلی شان از سوی دولت لندن، دست به اعتصابی تاریخی زده اند.

همچنین قرار است دومین روز اعتصاب پرستاران روز سه شنبه برگزار شود. روز پنجشنبه بیش از چهار هزار تن از کارکنان بهداشت و درمان بخش فیزیوتراپی نیز در این اعتصاب شرکت خواهند کرد و روز جمعه کارکنان آمبولانس‌ها اعتصاب خواهند کرد.

برگزار کنندگان این اعتصاب‌ها از مردم خواسته اند از خدمات اضطراری، عاقلانه استفاده کنند، زیرا در پی این اعتصاب‌ها تمامی خدمات درمانی به نقطه بحرانی می‌رسد.

استیو بارکلی، وزیر بهداشت انگلیس، این اعتصاب‌ها را تأسف‌آور خواند و اعلام کرد این اقدام بدون شک بر بیماران تأثیر خواهد گذاشت و منجر به تأخیر در ارائه خدمات درمانی می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar