ایسنا/ اعتصاب کارکنان برج مراقبت در ۱۶ فرودگاه در اسپانیا باعث اختلال در پروازها شده است.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، کارکنان برج مراقبت فرودگاه‌ها در والنسیا و پالما دو مایورکا اسپانیا قرار است تا اواخر فوریه سال جاری میلادی به اعتصاب خود ادامه دهند.

البته به دلیل حداقل خدماتی که کارکنان برج‌های مراقبت از منظر قانونی در زمان اعتصاب موظف به انجام آنها هستند، اختلالات در پروازها تاکنون بسیار کم بوده است.

"گرگوریو کلاروس"، سخنگوی اتحادیه USCA و کارمند برج مراقبت در سویل گفت: آنها ما را نگران می‌کنند و به همین دلیل، اوضاع خوب پیش نمی‌رود. ما تا عید پاک یا حتی شاید در تابستان به اعتصاب خود ادامه دهیم.

کارمندان برج‌های مراقبت از ۱۶ فرودگاه اسپانیا که همگی برای شرکت‌های خصوصی کار می‌کنند، می‌گویند، بدترین میزان دریافتی را در اروپا دارند و تنها کسانی هستند که هزینه آموزش‌های خود را می‌دهند.

مذاکرات بین اتحادیه‌ها و کمپانی‌هایی که کارمندان برج مراقبت فرودگاه‌ها را استخدام می‌کنند در ژانویه سال جاری میلادی شکست خورد.

اتحادیه‌ها مدعی‌اند که تمدید قرارداد سال جدید به این معناست که آنها قدرت خرید را از دست می‌دهند و مجبورند بیشتر کار کنند و هدف شرایط بد کاری قرار می‌گیرند.

اتحادیه USCA می‌گوید، مذاکرات موثر در این زمان که ترافیک هوایی دارد به سطح عادی خود برمی‌گردد، یک امر کلیدی است، چون وجهه فعالیت اقتصادی اصلی گردشگری اسپانیا نیز به واسطه تاخیر در فعالیت‌های فرودگاهی آسیب دیده است.

اتحادیه‌ها همچنین مدل "دستمزد پایین" در برج مراقبت را برای آزادسازی بازار و فشار بر کارمندان به شدت محکوم کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar