ایرنا/ ضمیر کابلوف فرستاده ویژه روسیه در امور افغانستان با انتقاد از فضاسازی‌های گسترده در مورد تعطیل شدن سفارت عربستان در کابل و گزارش‌های ضد و نقیض در مورد فعالیت سایر سفارت‌ها، اعلام کرده که شایعات در این مورد مبالغه‌آمیز است.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، ضمیر کابلوف فرستاده ویژه روسیه در امور افغانستان در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک، با بیان این‌که هیچ برنامه ای برای خروج دیپلمات ها و تعطیل کردن سفارت این کشور در کابل وجود ندارد، تأکید کرد: شایعات درباره تعلیق کار نمایندگی های دیپلماتیک در کابل از سوی تعدادی از کشورها مبالغه آمیز است.

وی افزود: "نیازی به اغراق در مقایسه نیست. به عنوان مثال، عربستان سعودی به طور موقت برای یک هفته کارکنان دیپلماتیک خود را به دلیل محدود کردن و ممنوعیت کار پرسنل زن محلی از کار خارج کرد. این شایعات اغراق آمیز است."

در دو روز گذشته شایعات پیرامون بسته شدن سفارت عربستان در کابل و ادعاها در مورد سایر برخی سفارت‌های دیگر، فضای رسانه‌ای و صفحات اجتماعی افغانستان را پر کرده است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان بسته شدن سفارت عربستان را رد و خاطرنشان کرد کارمندان این سفارت برای یک دوره آموزشی یک هفته ای از کابل خارج شده و دوباره به پایتخت برخواهند گشت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar