فرارو/ یکی از جوانان تیمی که اقدام به ساخت هواپیمای بدون سرنشین در افغانستان کرده می‌گوید که این هواپیما توانایی پرواز دارد و می‌تواند تا ۳۰۰ کیلومتر پرواز کند.
 
جوانان با استعداد کشور افغانستان با دست خالی و بدون هیچ‌گونه امکانات موفق به اختراع و ساخت هواپیما‌های بدون سرنشین شدند.

به گزارش فرارو، تیمی از جوانان افغانستان موفق شدند با دست خالی و بدون هیچ‌گونه امکانات هواپیما‌های بدون سرنشین بسازند.

این هواپیما‌های بدون سرنشین در مرکز نوآوری وابسته به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای حمایت از جوانان مبتکر طراحی شده و به دست تیمی از جوانان افغانستان ساخته شده‌اند.

در ویدئوی منتشر شده در حساب توییتری مولوی غلام حیدر شهامت سرپرست سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای افغانستان، می‌بینیم که یکی از این هواپیما‌های بدون سرنشین اولین پرواز خود با موفقیت انجام داده است.

یکی از جوانان تیمی که این هواپیما‌ها را ساخته‌اند می‌گوید که این هواپیما توانایی پرواز دارد و می‌تواند تا ۳۰۰ کیلومتر پرواز کند.

وی توضیح داد که این از این هواپیما بدون سرنشین می‌توان برای تصویربرداری هوایی استفاده کرد.

به گفته وی این هواپیمایی که از راه دور کنترل می‌شود، دارای یک کنترل کننده الکترونیکی از راه دور (مانند ریموت کنترل) است که حرکت آن را کنترل می‌کند.

جزئیات بیشتری درباره این هواپیما منتشر نشده است، اما به نظر می‌رسد این هواپیما از جمله هواپیما‌هایی که می‌تواند در صنایع نظامی - امنیتی کاربرد فراوانی داشته باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar