باشگاه خبرنگاران/شرکت نفت کویت پس از جاری شدن مقادیر زیادی نفت خام در یکی از مناطق بیابانی این کشور، وضعیت اضطراری اعلام کرد.

 جاری شدن نفت خام در بیابان واقع در یکی از مناطق نفت خیز کویت در روز دوشنبه سبب شد فعالان زیست محیطی به این مشکل ادامه دار در کشوری نفت خیز انتقاد کنند. شرکت نفت دولتی کویت در بیانیه‌ای از اعلام وضعیت اضطراری در نزدیکی یکی از چاه‌های نفتی در غرب کویت خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ویدئوی منتشر شده در حساب کاربری روزنامه «الرای» کویت نشان می‌دهد نفت خام از یکی از لوله‌های چاه نفتی با شدت زیاد فوران می‌کند و بر روی زمین جاری می‌شود.

سخنگوی شرکت نفت دولتی کویت اعلام کرد: در فرآیند تولید و نشت نفت خام به مناطق اطراف کسی آسیب ندیده و به تولید این فرآورده نیز خللی وارد نشده است. گروه‌های متخصص برای بررسی محل دقیق نشت نفت به منطقه اعزام شده اند تا پس از شناسایی محل دقیق آن، برای تعمیر خطوط انتقال نفت اقدام کنند.

این سخنگو همچنین اعلام کرد نفت خام در منطقه‌ای بیابانی که هیچ منطقه مسکونی در اطراف آن نیست، جاری شده است.
شرکت نفت کویت پیش از این در سال ۲۰۲۰ و همچنین ۲۰۱۶ نیز موارد نشت نفت خام بر روی زمین را اعلام کرده بود. متخصصان می‌گویند نشت نفت در نزدیکی میدان نفتی مشترک کویت و عربستان رخ داده است؛ میدانی که میزان نفت خام موجود در آن حدود ۳۵ هزار بشکه برآورد شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar