فارس/ دولت انگلیس سیاستمدار افراطی سوئدی-دانمارکی که اخیرا اقدام به سوزاندن قرآن کریم کرده بود را از ورود به خاکش منع کرد.

به دنبال تهدید سیاستمدار دانمارکی-سوئدی برای سوزاندن قرآن در منطقه ویکفیلد در یورکشایر انگلیس، دولت لندن وی را به لیست تحریمهای مسافرتی خود اضافه کرد و وی را از ورود به خاک این کشور منع کرد.

براساس گزارش بی بی سی، «تام توگندهات» وزیر امنیت داخلی انگلیس گفت، «راسموس پالودن» رهبر حزب افراطی و ضد اسلامی سوئدی به لیست نظارتی مسافران خارجی بریتانیا اضافه شده است.

پالودن که پیش از این با سوزندان نسخه‌ای از کتاب مقدس قرآن در مقابل سفارت ترکیه در استکهلم باعث تیرگی روابط دو کشور شده بود اخیرا گفته قصد دارد کتاب اسلام را در شهر کلیسایی ویکفیلد در یورکشایر بسوزاند. 

 تهدید تازه پالودن برای سوزاندن قرآن پس از آن صورت می‌گیرد که 4 دانش آموز در یک مدرسه در ویکفیلد پس از آسیب رساندن به نسخه‌ای از قرآن از این مدرسه اخراج شدند.

در پی تشدید تنش میان ترکیه و سوئد بر سر قرآن‌سوزی در استکهلم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفته بود که سوئد نباید در انتظار حمایت ترکیه از عضویت در ناتو باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar