فارس/ سازمان هواپیمایی عمان اعلام کرد که این کشور تحت هیچ شرایطی به هواپیماهای اسرائیلی اجازه فرود در خاک عمان را نخواهد داد.

بنابر گزارش عصر دوشنبه پایگاه خبری «الخلیج اونلاین» به نقل از روزنامه الکترونیکی «اثیر»، رئیس سازمان هواپیمایی عمان تأکید کرد که این کشور به هواپیماهای اسرائیلی تنها اجازه عبور از حریم خود را می‌دهد و به آن‌ها اجازه نخواهد داد در خاک عمان فرود بیایند.

نایف العبری در این باره اظهار داشت: «سازمان هواپیمایی یک سازمان فنی و پایبند به کنوانسیون‌های بین‌المللی از جمله معاهده «شیکاگو» است که در سال ۱۹۴۴  امضا شد و همه کشورها به آن متعهد شدند.»

العبری ادامه داد: «بیانیه سازمان روشن بود، برای هواپیماهایی که تنها [از حریم عمان] عبور می‌کنند؛ مگر آنکه فرودی اضطراری مطابق آنچه در معاهده بین‌المللی آمده، صورت بگیرد. در غیر این صورت، فرود در فرودگاه‌های عمان در تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.»

 ابتدای اسفندماه جاری، رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند مقامات رژیم صهیونیستی بعد از ماه رایزنی با مقامات عمانی توانسته‌اند موافقت مسقط را برای گشودن حریم هوایی عمان به روی هواپیماهای صهیونیستی را جلب کنند.

سازمان هواپیمایی عمان در تاریخ ۲۳ماه فوریه در بیانیه‌ای بی‌آنکه به سازمان‌های هواپیمایی رژیم صهیونیستی اشاره‌ای بکند، اعلام کرد که به تمام هواپیماهای غیرنظامی اجازه عبور از حریم این کشور را می‌دهد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar