ایسنا/ وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه خواست تا وزیر دارایی تندروی رژیم صهیونیستی را به دلیل اظهارات نژادپرستانه خود علیه ملت فلسطین و اردن بازداشت کند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد:  با اهتمام بسیار اظهارات غیرمسئولانه و تحریک‌آمیز بتسلئیل اسموتریچ، وزیر نژادپرست و تروریست را که ناشی از نفرت و کینه توزی است دنبال می‌کند. ما از مقامات فرانسه انتظار داریم که هرگونه ارتباط با یاوه‌گویی‌های این تروریست نژادپرست را رد و تاکید کنند که اجازه به تکرار چنین جنایاتی را در خاک خود نخواهند داد و از اتحادیه اروپا بخواهند که موضع یکپارچه‌ای را برای جلوگیری از ورود این تروریست نژادپرست به خاک کشورهای اتحادیه اتخاذ کند.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه خواست تا وزیر دارایی تندروی رژیم صهیونیستی را به دلیل اظهارات نژادپرستانه خود علیه ملت فلسطین و اردن بازداشت کند.

بتسلئیل اسموتریچ،  وزیر دارایی تندرو رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در مراسمی در شهر پاریس نقشه ادعایی رژیم صهیونیستی را به نمایش گذاشت که طبق آن مدعی بود سرزمین تاریخی فلسطین و اردن متعلق به یهودیان است.

این اقدام او واکنش و خشم گسترده اردنی‌ها را هم در پی داشته و وزارت خارجه اردن در اعتراض به این اقدام، سفیر رژیم صهیونیستی در امان را احضار و پیامی شدیداللحن را به دولت این رژیم ابلاغ کرد.

این وزارتخانه طی آن اظهارات نژادپرستانه و تحریک‌آمیز اسموتریچ در مورد اردن، ملت فلسطین و موجودیت آن را به شدت محکوم و اعلام کرد که اقدامات این وزیر اسرائیلی نقض صریح قوانین و عرف بین‌الملل و معاهده صلح بین اردن و رژیم صهیونیستی است.

در همین راستا، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که اظهارات اسموتریچ در مورد کشور اردن پرده از تفکر و دکترین سیاسی رژیم صهیونیستی برداشت و ثابت کرد که خطر و تهدید علیه این کشور، دقیقا همان خطری است که متوجه فلسطین است.
وی عنوان کرد که این مسئله مستلزم گفتگوی راهبردی با اردن برای مقابله با این مواضع و سیاست‌های خطرناک است.

در واکنش به اظهارات وزیر دارایی رژیم صهیونیستی، وزارت خارجه این رژیم شامگاه دوشنبه مدعی پایبندی تل‌آویو به توافق صلح با اردن شد و گفت، هیچ تغییری بر رویکرد این رژیم در به رسمیت شناختن تمامیت ارضی اردن ایجاد نشده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar