باشگاه خبرنگاران/ مقامات آمریکایی از نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواسته‌اند که سفر دیپلماتیک به آمریکا نداشته باشد.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که مقامات آمریکایی پیامی را به بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی مخابره کرده‌اند و از او خواسته‌اند به آمریکا سفر نکند.
به گزارش روسیاالیوم، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گفت: مقامات ارشد آمریکایی پیامی را به نتانیاهو منتقل کردند که از سفر دیپلماتیک به آمریکا جلوگیری کرد.
این مقامات دلیل توصیه به نتانیاهو را برای اجتناب از کاری که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ممکن است انجام دهد و ممکن است باعث شرمساری نتانیاهو و انتقاد از او به دلیل بحران قضایی شود، عنوان کردند.
نتانیاهو به همه وزرای کابینه خود دستور داده بود تا زمانی که او دعوت رسمی از کاخ سفید برای سفر به واشنگتن و دیدار با بایدن دریافت نکرده، از ملاقات با مقامات آمریکایی خودداری کنند و کانال ۱۲ اسرائیل اشاره کرد که "نتانیاهو نگران است که چرا کاخ سفید او را برای بازدید از واشنگتن دعوت نکرده است."

ماه گذشته، مجمع عمومی کنست مرحله اول طرح بنیامین نتانیاهو برای تضعیف قوه قضائیه را در اولین قرائت با حمایت ۶۳ نماینده کنست و مخالفت ۴۷ نفر تصویب کرد.
این مرحله از قانونگذاری شامل تصویب طرحی بود که هدف آن تضعیف دیوان عالی و سلب اختیارات آن و تغییر ترکیب کمیته انتصاب قضات است تا ائتلاف آن را کاملاً کنترل کند.

رژیم صهیونیستی شاهد تظاهرات مداوم علیه طرح اصلاحات نتانیاهو است که مخالفان آن را کودتا و تضعیف قوه قضاییه می‌دانند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar