باشگاه خبرنگاران/ برخی مخالفان رئیس‌ جمهور پیشین آمریکا پیش از اعلام احتمالی جرم علیه او مقابل دادگاه نیویورک دست به اعتراض زدند.
 
مخالفان «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور پیشین و نامزد جمهوریخواه انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا امروز (سه‌شنبه) اعتراضی مقابل دادگاه نیویورک برپا کردند.
این تظاهرات پیش از اعلام جرم احتمالی علیه ترامپ برگزار شد و اگر دادگاه این جرم را علیه او اعلام کند، ترامپ اولین رئیس‌ جمهور آمریکا در تاریخ خواهد بود که مجرم شناخته می‌شود.
به گزارش ایندیپندنت، ترامپ هفته جاری در اظهاراتی گفت که به دلیل اتهام پرداخت پول به «استورمی دنیلز» ستاره فیلم‌های مستهجن، برای مخفی نگه داشتن رابطه‌شان، احتمال دارد بازداشت شود.

هفته گذشته ترامپ در دادگاه منهتن نیویورک حاضر شد و شهادت داد. دوشنبه هفته گذشته هم وکیل پیشین اون «مایکل کوهن» در دادگاه شهادت داد.
ترامپ هفته جاری اعلام کرد که او در چند روز آینده بازداشت خواهد شد و از همین رو این پرونده را «فاسد و بسیار سیاسی» خواند و در فراخوانی از هواداران خود خواست برای مقابله با بازداشت او به خیابان‌ها بیایند.

اما کمپین ترامپ اندکی بعد اظهارات او را پس گرفت و گفت که اطلاعاتی مبنی بر این مسئله به دستشان نرسیده است.
امروز که دادگاه رای خود را اعلام می‌کند، معترضان مخالف با ترامپ مقابل دادگاه سنگر‌هایی ایجاد کرده و دست به اعتراض زدند. پیشتر «ایلان ماسک» مالک شرکت تسلا در واکنش به اظهارات ترامپ گفته بود که اگر ترامپ را وکیل منهتن نیویورک بازداشت کند، پیروزی او در انتخابات ۲۰۲۴ حتمی خواهد بود.
ترامپ از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ رئیس جمهور جمهوریخواه بود و گفته است که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا برای بازگشت به کاخ سفید تلاش خواهد کرد. دفتر دادستان منطقه منهتن، آلوین براگ سال گذشته محکومیت سازمان ترامپ را به اتهام تقلب مالیاتی اعلام کرد، اما براگ از متهم کردن خود ترامپ به جرایم مالی مرتبط با فعالیت‌های تجاری‌اش خودداری کرد و همین امر باعث شد دو دادستانی که در این تحقیقات کار می‌کردند، استعفا دهند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar