فارس/منابع خبری اعلام کردند که چند فروند جنگنده و ناو ارتش چین نیروهای مسلح تایوان را به چالش کشیدند.

منابع خبری روز چهارشنبه اعلام کردند که چند فروند جنگنده و ناو ارتش چین نیروهای مسلح تایوان را به چالش کشیدند.
به گزارش منابع خبری به نقل از وزارت دفاع تایوان، روز چهارشنبه ۱۰ فروند جنگنده و ۲ فروند ناو ارتش چین اطراف جزیره تایوان ماموریت انجام دادند. وزارت دفاع تایوان مدعی رهگیری جنگنده‌ها و ناوهای ارتش چین شد و از آمادگی یگان‌های هوایی و موشکی خود برای پاسخگویی به تهدیدات نظامی چین خبر داد.
 به گفته این وزارتخانه، سه فروند از جنگنده‌های چین به منطقه شناسایی هوایی تایوان نزدیک شدند. هفته گذشته نیز ۲۸ هواپیمای نظامی چین در این منطقه مشاهده شدند.

 چین تاکنون ۲۹۲ هواپیمای نظامی و ۷۶ ناو خود را برای ارعاب تایوان نزدیک این جزیره اعزام کرده است.
این گزارش حاکیست، وزارت دفاع تایوان در ارزیابی جدیدی درباره تهدید چین اعلام کرده  که ارتش چین در حال انجام عملیات‌های مشترک نیروها با تمرکز بر تنگ‌کردن حلقه محاصره و جلوگیری از دسترسی این جزیره به نیروهای خارجی بوده است.
در بخشی از این گزارش آمده است: «اخیراً الگوی رزمایش و تمرینی ارتش چین از یک نوع نظامی به عملیات‌های مشترک دریایی، هوایی،‌زمینی و موشکی تغییر پیدا کرده است. آنها در حال اتخاذ رویکرد جنگ واقعی و حرکت از تمرین به آمادگی رزمی هستند.»
تایوان بخشی از چین محسوب می‌شود که ادعا‌های جدایی‌طلبانه دارد؛ ادعا‌هایی که کشور‌های جهان و سازمان ملل متحد به‌رسمیت نمی‌شناسند. پکن همواره با هرگونه تماس بین نمایندگان تایوانی و مقامات غربی به ویژه مسئولان عالی‌رتبه سیاسی یا نظامی از کشور‌هایی که پکن با آن‌ها روابط دیپلماتیک دارد، مخالف بوده و می‌گوید این سفرها، اصل چین واحد را نقض می‌کند و سیگنال‌های نادرستی به نیرو‌های جدایی‌طلب تایوان ارسال می‌کند(

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar