باشگاه خبرنگاران/ وزیر امور خارجه روسیه درباره تشدید اوضاع در اوکراین به دلیل ارسال تسلیحاتی با اورانیوم ضعیف شده توسط انگلیس به کی‌یف هشدار داد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که امکان ارسال تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف‌شده انگلیس به کی‌یف گامی به سوی تشدید اوضاع است.
به گزارش المیادین، لاوروف در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از گفتگو با وزیر خارجه اریتره گفت: این گامی به سوی تشدید بیشتر تنش است و تشدید تنش بسیار مهم خواهد بود. 
او ادامه داد: "از نظر واکنش ما [به تحویل]، البته، ما این را در رویه‌های خود لحاظ خواهیم کرد. ما به استاندارد‌های بین المللی جنگ پایبند هستیم و دکترین نظامی خود را داریم. 
دیروز، سه شنبه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه متعهد شد که به قصد انگلیس برای ارسال تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف شده به اوکراین پاسخ دهد و خاطرنشان کرد که با این کار، "غرب اولین کسی خواهد بود که از سلاح‌های حاوی اجزای هسته‌ای استفاده می‌کند."

لاوروف خاطرنشان کرد که استفاده از مهمات اورانیوم ضعیف شده در اوکراین به کشاورزی در اوکراین آسیب می‌رساند.

پیشتر آنابل گلدی، معاون وزیر دفاع انگلیس گفته بود که لندن مهمات اورانیوم ضعیف شده را به اوکراین ارسال خواهد کرد.
تارنمای تحقیقاتی انگلیسی "از طبقه بندی UK" فاش کرد که انگلیس گلوله‌های زره ​​پوش حاوی اورانیوم ضعیف شده را به اوکراین می‌فرستد تا به عنوان مهمات برای تانک‌های اهدایی ارتش انگلیس استفاده شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar