نامه نیوز/ دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در شبکه اجتماعی خبررسانی خود به نام "تروث سوشال" (Truth Social) اعلام کرد که سه‌شنبه این هفته بازداشت خواهد شد. او اشاره کرد که از طریق "درزهای غیرقانونی از دادستانی فاسد" منطقه از این خبر مطلع شده است.پشت پرده انتشار این خبر توسط رئیس جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا، پیگرد قانونی و تحقیقات دادستان نیویورک پیرامون اتهام‌های مطرح شده فعلی علیه ترامپ است.

گفته می‌شود که اتهام‌های مذکور حاوی ماجرای پرداخت احتمالی پول‌ از سوی ترامپ به استورمی دانیلز، بازیگر فیلم‌های مستهجن  به منظور وادارکردن این هنرپیشه به سکوت است. بر اساس گزارش دویچه وله، دانیلز ادعام کرده که در سال ۲۰۰۶ با ترامپ رابطه داشته و پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به او بابت حق‌السکوت ۱۳۰ هزار دلار پرداخت شده است.دانیلز در روزهای اخیر پیرامون این ماجرا نزد دادستانی نیویورک صحبت کرد و شهادت داد.

ترامپ این اتهامات را "افسانه" خوانده است. او با اشاره به شخص خود همچنین نوشته است: «کاندیدای اصلی جمهوری‌خواهان و رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه هفته آینده دستگیر خواهد شد. اعتراض کنید، کشورمان را پس بگیرید!»

با این حال وکلای ترامپ و دادستانی نیویورک هنوز در مورد موضوع بازداشت احتمالی رئیس جمهور پیشین واکنشی از خود نشان نداده‌اند.ترامپ قصد دارد بار دیگر نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات بعدی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا شود.دراین میان، دستگیری احتمالی ترامپ و اطمینان قطعی ازعدم حضوروی در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری2024 ممکن است با واکنش گروههای مختلفی روبه رو شود.در حالی که دموکراتهاوحتی برخی جمهوریخواهان سنتی از این موضوع استقبال می کنند، اما در مقابل طرفداران ترامپ و در راس آنها، گروه پسران مغرور به سادگی ازکنار این ماجرا نخواهند گذشت! به این ترتیب ممکن است دستگیری ترامپ( اگر در نهایت عملیاتی شود) به دستمایه ای برای منازعات جدید داخلی در ایالات متحده آمریکا تبدیل شود. گروه موسوم به پسران مغرور اصلی‌ترین نقش را در حمله به کنگره به‌عهده داشته است. گروهی که وعده داده بود در روز بیستم ژانویه  2022بار دیگر به واشنگتن باز خواهد گشت اما وعده خود را در نهایت عملیاتی نساخت!  پسران مغرور و دیگر طرفداران ترامپ،  از طریق شبکه‌های اجتماعی در حال هماهنگی‌های لازم برای تجمع در آن روز بودند اما به دلایلی که مهمترین آنها، ترس از عوارض شورش جدید بوده است از این اقدام سرباز زدند. اما ممکن است در صورت دستگیری ترامپ گروه پسران مغرور بار دیگر وارد این معادله شوند! 

پسران مغرور که از آنها در میان مخالفان‌شان به‌عنوان پسران بد نیز یاد می‌شود، دارودسته‌ای است که تنها از مردان عضو می‌گیرد، در تجمعات عمومی دست به خشونت می‌زند و فلسفه‌ای زن‌ستیز و نژادپرستانه دارد. این گروه ملی‌گرای افراطی، پس از انتخاب ترامپ به وجود آمد. این گروه در ابتدا حالت شبه‌روشنفکری به خود گرفت اما به‌سرعت به یک گروه اوباش‌تر و آشکارا افراطی تبدیل شد که به‌طور فزاینده‌ای مایل به انجام اقدامات خشونت‌آمیز است. شخصیت اصلی در تاریخ پراد بویز «گوین مک‌اینس» از بنیانگذاران مجله وایس (VICE) بود. وی در سال ۲۰۰۸ وایس را ترک کرد و از آن زمان به بعد، به انتشار دیدگاه‌های افراطی درباره نژادسفید، مردانگی و فرهنگ سیاسی مشغول بوده است. او بر این باور است که نزاکت سیاسی (political correctness) مردانگی آمریکایی‌ها را خرد می‌کند و دیگر این که غرب و به‌ویژه مردان غربی، موجودات برتر هستند. در راهنمای سال ۲۰۱۷ این گروه در وبسایت آنها به نام مجله پراد بویز (Proud Boy Magazine) چنین آمده است: «ما بر اساس نژاد تبعیض قائل نمی‌شویم. ما یک «فلان‌ایست»، «فلان‌ایسم» و «فلان‌هراس» نیستیم که در چارچوب روایت چپ بگنجد. ما واقعا معتقدیم که غرب بهترین است و از کسانی که به اصول ما اعتقاد دارند، استقبال می‌کنیم.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar