ایسنا/ جنگنده‌های آمریکایی بامداد امروز (جمعه) سلسله حملاتی را علیه برخی اهداف متعلق به حشد الشعبی در شمال شرق سوریه انجام دادند.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) صبح امروز در بیانیه‌ای به نقل از لوید آستین، وزیر دفاع این کشور اعلام کرد، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دستور آغاز حملات هوایی "دقیقی" را در شرق سوریه به ستاد فرماندهی مرکزی داد.

پنتاگون در بیانیه خود حملات هوایی به شمال شرق سوریه را در پاسخ به حمله پهپادی بامداد امروز به تاسیساتی در پایگاه نیروهای ائتلاف بین‌المللی در نزدیکی حسکه با پنج زخمی و یک کشته و نیز حملات متعدد به نیروهای ائتلاف در سوریه عنوان کرد.

پنتاگون در ادامه بیانیه خود مدعی شد که هدف این حملات دقیق حفاظت و دفاع از آمریکایی‌ها بوده و آمریکا اقدامات متناسبی را برای ممانعت از خطرات تشدید اوضاع و کاهش خسارات در پیش گرفت.

اما این وزارتخانه در بیانیه خود نتایج این حملات هوایی را اعلام نکرد.

آستین در ادامه این بیانیه گفت: تمامی اقدامات لازم برای دفاع از مردم‌مان را در پیش خواهیم گرفت و همواره در زمان و مکانی که انتخاب می‌کنیم، پاسخ خواهیم داد.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کرد که صبح امروز نیز در آسمان شهر حسکه جنگنده‌های متعددی به پرواز درآمدند و این جنگنده‌ها که احتمالا متعلق به ارتش آمریکا هستند، دیوار صوتی را شکستند.

سوریه با حضور نظامیان آمریکایی در خاکش مخالف است و آنها را اشغالگر می‌داند و بارها نیز خواستار خروج این نیروها شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar