ایسنا/ رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) محدودیت‌هایی را برای ورود فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری به شهر قدس جهت برپایی نماز جمعه در مسجد الاقصی اعمال کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، به گفته برخی شاهدان عینی رژیم صهیونیستی امروز با افزایش نیروهای خود در گذرگاه‌های منتهی به شهر قدس و تشدید بازرسی کارت‌های شناسایی فلسطینی‌ها و جلوگیری از ورود برخی از آنها، محدودیت‌هایی را برای ورود فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری به مسجد الاقصی اعمال کرد.
گذرگاه قلندیا در شمال قدس و ایست بازرسی شماره ۳۰۰ در جنوب این شهر با ازدحام فلسطینی‌هایی که قصد ورود به شهر قدس را دارند، مواجه شدند.
رژیم صهیونیستی دوشنبه این هفته حکمی را در خصوص شرایط ورود ساکنان کرانه باختری به شهر قدس برای برپایی نماز جمعه صادر کرد که بر اساس آن زنان در تمامی گروه‌های سنی و فرزندان پسر تا ۱۲ سال و مردان بالای ۵۵ سال بدون مجوز قبلی می‌توانند وارد شهر قدس شوند اما مردان ۴۵ تا ۵۵ سال باید برای اقامه نماز در طول ماه رمضان مجوز داشته باشند.
تدابیر جدید رژیم صهیونیستی شامل حال ساکنان نوار غزه نمی‌شوند زیرا مقامات این رژیم پیش از این ورود آنها به شهر قدس را ممنوع کردند مگر اینکه مجوزهای ویژه آن را دریافت کرده باشند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar