باشگاه خبرنگاران/صندوق بین المللی پول هشدار داد که لبنان در میانه تشدید بحران‌های بانکی، اقتصادی و سیاسی، در وضعیت بسیار خطرناکی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، «ارنستو ریگو»، رئیس هیئت اعزامی صندوق بین المللی پول (IMF) به لبنان، در یک کنفرانس مطبوعاتی، تاکید کرد که در این کشور، اصلاحات به کندی پیش می‌رود، زیرا وضعیت بسیار پیچیده بوده و یک بحران خفه کننده در جریان است.
ریگو در این باره همچنین اظهار داشت: ما از نظر تصویب و اجرای قوانین مربوط به اصلاحات مالی انتظار بیشتری داشتیم؛ تاخیر اصلاحات، هزینه را برای مردم لبنان دو چندان خواهد کرد و ما دولت را به تسریع در اجرای آن‌ها تشویق می‌کنیم.

رئیس هیئت اعزامی صندوق بین المللی پول ضمن تاکید بر لزوم رسیدگی به ضرر‌ها پیش از آغاز مجدد توافق با لبنان، افزود: ما شاهد افزایش نرخ فقر و بیکاری در لبنان هستیم و بسیاری از مردم نمی‌توانند به پول‌های خود در بانک‌ها دست یابند.

شایان ذکر است که هیئت اعزامی صندوق بین المللی پول بیش از دو هفته است که به لبنان سفر کرده تا برای بررسی طرحی با هدف کمک به این کشور در تلاش در راستای دستیابی به راه حلی جهت خروج از بحران‌های مالی، اقتصادی و پولی خود، با مقامات لبنانی دیدار کند.

این در حالی است که مردم لبنان از سال ۲۰۱۹ تاکنون از یک بحران اقتصادی شدید بی سابقه رنج می‌برند که منجر به سقوط آزاد ارزش لیر و همچنین سقوط قدرت خرید و کمبود سوخت، دارو و دیگر کالا‌های اساسی شده و دولت این کشور نیز در اواخر ژانویه سال گذشته میلادی مذاکره با صندوق بین المللی پول در مورد طرحی برای بهبود وضعیت اقتصادی را به طور رسمی آغاز کرد جایی که به دنبال دریافت وام از صندوق است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar