ایرنا/ آژانس امنیت بهداشت انگلیس با انتشار آخرین آمار هفتگی مبتلایان به ویروس کرونا که نشانگر روند صعودی شیوع این ویروس در جزیره است به فعالیت این بخش پایان داد.

به گزارش ایرنا، این سازمان انگلیسی در بحبوحه مشکلات مالی و اقتصادی دولت ریشی سوناک اعلام کرد که هرگونه نظارت بیشتر بر شیوع ویروس کرونا در صورت مقرون به‌صرفه بودن صورت خواهد گرفت.

«نیک واتکینز» عضو ارشد آژانس امنیت بهداشت انگلیس ادعا کرد که توقف انتشار آمار مبتلایان، به دلیل عادت کردن مردم به زندگی با کرونا، دریافت واکسن و روش‌های درمانی اتخاذ شده است.

واتکینز اضافه کرد که این آمارها به عنوان یک شاخص مفید و ساده برای اطلاع رسانی اقدامات بهداشت عمومی و تصمیمات دولت عمل کرد اما «واکسن‌ها و روش‌های درمانی به ما اجازه داده‌اند به مرحله‌ای برسیم که با کرونا زندگی کنیم.»

این درحالیست که طبق آمار منتشر شده، شمار مبتلایان به کرونا به بالاترین حد از ابتدای سال جاری میلادی رسیده و در حال افزایش است. آژانس امنیت بهداشت انگلیس در آخرین آمار خود اعلام کرد که حدود یک و نیم میلیون شهروند این کشور تا هفته منتهی به ۱۳ مارس (۲۲ اسفند) به کرونا مبتلا شده‌اند.

در اسکاتلند و ولز، آمارها با توجه به شمار پائین نمونه‌های دریافت شده چندان دقیق نیست اما یافته‌های آژانس امنیت بهداشت انگلیس نشان می‌دهد که حدود ۱۳۶ هزار و ۲۰۰ نفر در اسکاتلند معادل یکی از هر ۴۰ نفر در هفته منتهی به ۱۳ مارس به این ویروس مبتلا شده‌اند. این آمار هفته پیش از آن، ۱۰۵ هزار و ۱۰۰ نفر معادل یکی از ۵۰ نفر بود.

در ولز هم آخرین برآورد صورت گرفته نشانگر ۷۴ هزار و ۵۰۰ مورد ابتلا به ویروس کروناست که هفته پیش از آن ۶۸ هزار و ۲۰۰ مورد گزارش شد.

دولت انگلیس فروردین سال گذشته با وجود شمار زیاد جان باختگان به نسبت جمعیت این کشور، همه محدودیت‌های کرونایی را لغو کرد. بر اساس اعلام وزارت بهداشت انگلیس آزمایش رایگان کرونا برای عموم از ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ متوقف و صرفا به افرادی که دارای علائم کرونایی هستند توصیه شد در خانه بمانند و از تماس با افراد دیگر خودداری کنند تا بهبود یابند.

گفته می‌شود که آزمایش رایگان کرونا در کنار محدودیت‌های ناشی از این بیماری، بالغ بر ۱۵.۷ میلیارد پوند برای دولت هزینه داشته است.

از سویی مطالعات صورت گرفته در انگلیس نشان می‌دهد که حساسیت مردم نسبت به این ویروس به میزان زیادی کاهش یافته و آن‌ها با توجه به دو رقمی شدن نرخ تورم، بحران هزینه‌های زندگی و مشکلات اقتصادی نگران وضعیت مالی خود هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar