فارس/ منابع خبری گزارش دادند که پایگاههای غیر قانونی نظامیان تروریستی آمریکا در کونیکو و میدان العمر در استان دیرالزور هدف حملات راکتی گسترده قرار گرفته است.

شبکه خبری العالم به نقل از منابع محلی گزارش داد که در جریان این حملات، پایگاه آمریکاییها در میدان نفتی «العمر» هدف قرار گرفته و پس از آن، صدای چندین انفجار پیاپی شنیده شده است.

خبرنگار العالم خبر داد که در پی این حملات، ترس و وحشت شدیدی بر ساکنان روستاها و شهرکهای نزدیک به این پایگاه آمریکایی حاکم شده است. کما اینکه بالگردهای آمریکایی نیز در حال پرواز بر فراز این پایگاه هستند.

کانال تلگرامی صابرین نیوز اما خبر داد که این برای سومین بار است که پایگاه آمریکا در طی امروز هدف حمله قرار گرفته است. این کانال اما آمار دقیقی از تعداد راکتهای شلیک شده به پایگاه مذکور منتشر نکرد.

صابرین در عین حال گزارش داد که در این حملات، علاوه بر پایگاه العمر، پایگاه آمریکاییها در «کونیکو» هم هدف چند حمله راکتی قرار گرفته است. ظاهرا آمریکاییها به شدت با عوامل این حملات در حال تبادل آتش هستند. 

هنوز مشخص نیست که چه گروهی این حملات را انجام داده است و چند نفر در میان آمریکاییها زخمی یا احتمالا کشته شده باشند. این در حالی است که منابع رسمی سوریه خبری درباره این حملات منتشر نکرده‌اند.

بامداد امروز هم پایگاه آمریکا در میدان نفتی العمرهدف حمله راکتی قرار گرفت. در این حملات، چندین راکت به سوی میدان نفتی العمر شلیک شد.

منابع محلی بامداد امروز از به‌گوش رسیدن صدای انفجارهای مهیب در منطقه دیرالزور واقع در شرق سوریه خبر دادند.رسانه‌های محلی و غیررسمی اعلام کردند جنگنده‌های ناشناس به یک تأسیسات نظامی متعلق به گروه‌های مقاومت در شرق دیرالزور حمله کرده‌اند.

طبق این گزارش‌ها، در این حمله یک انبار مهمات و یک پایگاه نظامی در شهر دیرالزور هدف حملات هوایی قرار گرفت. آمبولانس‌ها و خودروهای امدادی به محل حمله اعزام شده و گزارش‌های اولیه از زخمی‌شدن ۵ نفر حکایت داشت.

فرماندهی مرکزی آمریکا امروز، با اشاره به حمله پهپادی ناشناس به پایگاه نظامی این کشور در سوریه و کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی و زخمی شدن چند نفر، مسئولیت حمله بامدادی امروز به مواضع مقاومت در دیرالزور را برعهده گرفت و تاکید کرد که این حمله در پاسخ به حمله پهپادی صورت گرفته علیه نیروهایش است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar