ایرنا/ راهول گاندی رهبر حزب مخالف کنگره به دلیل بی‌احترامی به نارندرا مودی نخست وزیر هند به دو سال زندان و اخراج از پارلمان این کشور محکوم شده است.

به گزارش "یو پی آی", راهول گاندی روز شنبه از حزب حاکم بهاراتیا جاناتا پارتی انتقاد کرد و گفت، حکم زندان یا رد صلاحیت برای حضور در پارلمان, او را ساکت نخواهد کرد.

وی که وابسته به خانواده مهاتما گاندی بنیانگذار هند و استقلال آن از امپراطوری بریتانیا و رهبر حزب کنگره ملی این کشور است, اظهارات روز شنبه خود را در یک کنفرانس خبری در دهلی نو و یک روز پس از صدور حکم دو سال زندان در نتیجه یک پرونده افترا و رد صلاحیت از حضور در پارلمان بیان کرد.

گاندی گفت: دموکراسی در این کشور به پایان رسیده است. مردم کشور نمی‌توانند آنچه را که می‌خواهند بیان کنند و به نهادها حمله می‌شود.

وی ادعا کرد که حکم دادگاه او به دلیل افشای روابط میان نخست وزیر هند با گاتام آدانی یک صنعتگر فاسد است.

او مدعی شد که این رابطه " عامل اصلی" موضوع محکومیتش است و ادعاهای خود مبنی بر نفوذ گروه آدانی بر دولت مودی در اختصاص قراردادهای دفاعی و سایر موارد را مجدداً تکرار کرد.

گاندی، نوه اولین نخست‌وزیر هند, ابتدا در سال ۲۰۱۹ به دلیل مقایسه مودی با یک تاجر الماس فراری و یک مقام فاسد در لیگ کریکت هند, محکوم شده بود.

وی و حامیانش می‌گویند محکومیت وی کاملاً با انگیزه سیاسی است.

بر اساس قوانین هند, گاندی ۵۲ ساله اکنون از نامزدی و حضور در پارلمان منع شده است.

گاندی به مدت ۳۰ روز با قرار وثیقه آزاد است و اعلام کرده که درخواست تجدید نظر خود را به دادگاه ارائه خواهد کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar