فارس/ یک جوان ۱۸ ساله فلسطینی به نام «عمر سواعد» سحرگاه امروز (یکشنبه، ۲۶ مارس) هدف شلیک یک نظامی صهیونیست قرار گرفت و به دلیل شدت جراحت وارده، در بیمارستان به شهادت رسید.

به نوشته وبگاه عرب۴۸، این جوان فلسطینی در روستای «کفر یاسیف» در «الجلیل» در حالی که در داخل خودروی شخصی خود به همراه دوستانش نشسته بود، هدف تیراندازی یک نظامی صهیونیست که خارج از ساعت کاری خود به سر می‌برد، قرار گرفت.
به گفته شاهدان عینی، گلوله به گردن این جوان فلسطینی اصابت کرد و پلیس صهیونیستی نیز پس از شلیک به او نزدیک شد تا از مرگ او اطمینان حاصل کند.
همزمان تعدادی از نیروهای دایره تحقیقات پلیس رژیم صهیونیستی نیز در محل حادثه حضور یافته‌اند. پلیس مدعی شده است که ابتدا جوانان فلسطینی شلیک کرده‌اند.

این واقعه یک روز پس از آن است که دو نظامی صهیونیستی در روستای «حواره» در جنوب شهر نابلس در جنوب کرانه باختری هدف تیراندازی قرار گرفته و زخمی شدند، حال یکی از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

گروه مقاومت «کتائب ابو علی مصطفی» نیز در بیانیه‌ای مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفت. گروهی که در یک سال اخیر در کنار چندین گروه ریز و درشت دیگر در کرانه باختری تشکیل شده‌ و معادله را به شدت علیه صهیونیست‌ها تغییر داده‌اند.

به نوشته روزنامه یدیعوت آحارانوت، این گروه‌ها مانند «عرین الاسود» یا «کتائب جنین»، ضمن برخورداری از پایگاه مردمی قابل توجه به هیچ یک از گروه‌های نام آشنا از جمله حماس و فتح پاسخگو نیستند و توانسته‌اند مقاومت مسلحانه در کرانه باختری را شعله‌ور کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar