باشگاه خبرنگاران/ اقدام به سوزاندن قرآن کریم در دانمارک به شدت از سوی کشورهای عربی محکوم شد.

چندین کشور عربی از جمله امارات در بیانیه‌های جداگانه بر ضرروت احترام به عقاید مذهبی تاکید و سوزاندن قرآن کریم در دانمارک را محکوم کردند.
به گزارش خلیج تایمز، وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات در بیانیه‌ای تمامی اقداماتی که با هدف بی‌ثبات کردن امنیت و در تضاد با ارزش‌ها و اصول انسانی و اخلاقی است را رد کرد.
این وزارتخانه بر لزوم احترام به نماد‌های مذهبی و پرهیز از تحریک و دوقطبی‌سازی در زمانی که جهان باید برای گسترش ارزش‌ها و همزیستی و رد نفرت و افراط‌گرایی با یکدیگر همکاری کند، تاکید کرد.
قطر، اردن و مراکش هم در بیانیه‌های جداگانه به این اقدام واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.

پیش از این حامیان یک گروه تندرو در دانمارک به نام «پاتریوتس لایو» اقدام به آتش زدن یک نسخه از قرآن کریم در مقابل سفارت ترکیه در کپنهاگ کردند و در حالیکه پرچم ترکیه را می‌سوزاندند، پلاکارد‌هایی ضداسلامی در دست داشته و شعار‌های توهین‌آمیز به مسلمانان سر دادند. آن‌ها این برنامه را به شکل زنده در فیسبوک خود منتشر کردند.
در واکنش به این اقدام وزات خارجه ترکیه آن را محکوم کرد و در بیانیه‌ای نوشت: «حمله به قرآن و آتش زدن پرچم کشورمان در دانمارک را به شدیدترین حالت محکوم می‌دانیم. این اقدم تحت نام آزادی بیان انجام شده و از نظر ما کاملا مردود و غیرقابل قبول است.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar