ایرنا/ عضو شورای عالی سیاسی یمن با تاکید بر اینکه آمریکا تجاوز علیه یمن را رهبری می کند، گفت که تا آزادی و استقلال کامل از مبارزه دست برنمی داریم.

به گزارش المسیره، محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن امروز(یکشنبه)دراظهاراتی گفت که این جنبش آماده انجام هرکاری است که رهبرش دستور آن را بدهد.
وی گفت که ملت بزرگ ما همان ملتی است که در برابر کشورهای متجاوز و مستکبر که گمان می کردند جنگ شان در یمن یک تفریح و گردش است، ایستادگی کرد.
الحوثی خاطرنشان کرد: ائتلاف متجاوز جنایت ها و کشتارهایی را مرتکب شد که نمی تواند آن ها را انکار کند و این وحشیگری آن ها تنها منجر به گسترش مقاومت و ایستادگی ما می شود.
این مقام یمنی گفت: ما از همان روز اول گفتیم که ایران همسایه ما است و ما به نیابت از آن نمی جنگیم اما دشمن مدعی بود که در داخل خاک یمن با ایران می جنگند و ما امروز شاهد این هستیم که آن ها برای صلح و گفت وگو به سمت ایران رفتند.

الحوثی در ادامه تاکید کرد: ما خواهان صلح حقیقی هستیم نه صلح رسانه ای و برای این امر شروطی درتضاد با قوانین بین المللی مطرح نکردیم.
وی با انتقاد از اقدامات سازمان ملل گفت که این سازمان تحریم ها و توقف حقوق و کمک ها به یمن را قانونی اعلام کرد و ما شاهد این بودیم که در مقابل جمهوری یمن ایستاد.
عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت که آمریکا تجاوز علیه یمن را رهبری می کند بنابراین ارسال فرستاده ویژه صلح تنها در راستای سرپوش گذاشتن بر جنایت هایشان است.
الحوثی خطاب به ملت یمن گفت: ای آزادگان یمنی به خودتان افتخار کنید زیرا ۱۷ کشور با شما جنگیدند اما نتوانستند اهداف خود را محقق کنند بلکه امروز دشمن سعودی خودش به دنبال آتش بس است.
وی تاکید کرد که مقابله با متجاوزان باید اولویت همه باشد وجبهه های نبرد باید گسترده تر شود، ما به حقوق مشروع و قانونی خود پایبند خواهیم ماند و اجازه نخواهیم داد که تحریم و اشغالگری تداوم یابد و تا زمان بیرون کردن دشمن از خاک یمن به مبارزات خود ادامه خواهیم داد.
الحوثی همچنین خاطرنشان کرد: تا تحقق آزادی و استقلال کامل ،راحت نخواهیم نشست و تداوم تجاوزها تنها منجر به بزرگ شدن شکست دشمن خواهد شد تا در تاریخ و نزد تمام مردم جهان جاودان بماند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar