فارس/ صدها هزار یمنی پس از تظاهرات گسترده در هشتمین سالروز جنگ، بر پایداری ملت یمن در تمامی میادین تأکید کردند.

 صدها هزار یمنی امروز یکشنبه تحت عنوان «روز ملی پایداری» در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند و در پایان این تظاهرات بیانیه‌ای صادر و در آن بر تداوم پایداری و مقاومت ملت یمن تأکید شد.

در این بیانیه آمده است که جنگ علیه ملت یمن تجاوزی ظالمانه بدون هیچ توجیه و مشروعیتی است که هدف آن اشغال سرزمین یمن و مصادره استقلال ملت آن است.

بنابر گزارش شبکه المیادین، در این بیانیه همچنین آمده است که تجاوز علیه یمن به رهبری آمریکا صورت گرفت که تأمین سلاح برای کشتار ملت یمن و ارتکاب جنایت علیه آن را بر عهده داشت.

در بیانیه مذکور آمده است که خائنان در این تجاوزات نقش عضوگیری در صفوف متجاوزان و فراهم کردن زمینه اشغال کشور و محاصره آن برای ائتلاف متجاوز را داشتند.

در این بیانیه همچنین آمده است: ملت یمن به پایداری و مقابله با متجاوزان پایبند است و این موضع منطبق با همه اصول ماست و این مسئولیت فراتر از همه اولویت‌هاست و ما به این پایداری اسطوره‌ای ملت در تمامی میادین و صحنه‌ها با وجود تمامی کشتارها، محاصره و هجمه رسانه‌ای درود می‌فرستیم.

مردم یمن امروز یکشنبه همزمان با هشتمین سالروز آغاز جنگ علیه کشورشان در شهرهای مختلف اعم از صعده، بیضاء، رداع، السودایه، الجوف، ذمار، مأرب، حجه، الضالع، عمران، الحدیده و غیره تظاهرات کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar