فارس/ نخست‌وزیر اسبق عراق در مصاحبه‌ای گفت که در دوره زمام‌داری حاکم آمریکایی بر عراق بیشتری مقدار دلار از این کشور خارج شد.

«حیدرالعبادی» نخست‌وزیر اسبق عراق در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که در دوره زمامداری «پل برمر» حاکم آمریکایی در عراق (۱۲ مه ۲۰۰۳ – ۲۸ ژوئن ۲۰۰۴) بیشتری حجم دلار از این کشور خارج شد.

او در مصاحبه با شبکه عراقی UTV گفت که میزان فروش دلار در زمان حضور نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق و در زمان ریاست «پل برمر» به شدت افزایش یافت و در تاریخ سابقه نداشت.

این سخن در حالی است که عراق در یک سال اخیر با بحران افزایش قیمت دلار و افزایش شدید قیمت مواد غذایی و خدمات مواجه شده است.

«پل برمر» که به نمایندگی از «جرج بوش» از ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۲ تا ۸ تیر ۱۳۸۳ (۱۱ مه ۲۰۰۳ تا ۲۸ ژوئن ۲۰۰۴) به عنوان رئیس کشور در عراق حضور داشت، تصمیمات و دستوراتی داشت که آثار آن همچنان در فضای اقتصادی و سیاسی عراق باقی است.

پل برمر در سال ۲۰۰۷ در مقابل نمایندگان کنگره گفته بود که در اتخاذ آن تصمیمات اشتباه کرده و اگر زمان به عقب بازگردد، طور دیگری اقدام خواهد کرد.

«حیدر العبادی» نخست‌وزیر اسبق عراق در ادامه مصاحبه خود گفت که در سال‌های ۲۰۱۵ الی ۲۰۱۷ به میزان ۱۳۰ میلیارد دلار درآمد نفتی عاید عراق شده است.

او همچنین گفت که شایعه قاچاق ۲۶۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ و در زمان نخست وزیری او کذب است، چرا که مجموع فروش نفت در سه سال پیش از آن نصف این میزان بوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar