باشگاه خبرنگاران/ دادگاه اسلام آباد با درخواست وثیقه عمران خان نخست وزیر سابق این کشور در جریان هفت پرونده و شکایت علیه وی موافقت کرد.

پس از کش و قوس‌های فراوان و درگیری میان نیرو‌های امنیتی و هواداران حزب تحریک انصاف طی یک ماه گذشته، عمران خان نخست وزیر سابق این کشور صبح روز دوشنبه برای درخواست وثیقه به دادگاه اسلام آباد مراجعه کرد.
بر اساس گزارش جئو نیوز، به گفته منابع خبری دادگاه اسلام آباد پس از بررسی درخواست حزب تحریک انصاف و شنیدن دلایل وکیل عمران خان با وثیقه برای وی در ۷ پرونده و شکایت به مدت ۱۰ روز موافقت کرد.
حزب تحریک انصاف بار دیگر دادگاه را از تهدیدات امنیتی برای عمران خان در جریان حضور‌های پیاپی در مراجع قضایی آگاه ساخته و اعلام کرد: متاسفانه دولت و نهاد‌های امنیتی در تامین امنیت عمران خان کوتاهی می‌کنند.
منابع خبری افزودند: دادگاه همچنین از نهاد‌های امنیتی مربوطه خواسته است نسبت به عقب نشینی و کوتاهی آن‌ها در تامین امنیت عمران خان پاسخگو باشند.
رسانه‌ها اعلام کردند در درخواست حزب تحریک انصاف برای دریافت وثیقه آمده است که پرونده‌های زیاد علیه عمران خان صرفا با هدف انتقام سیاسی انجام شده است، دادگاه نیز پس از بررسی دلایل ضمن موافقت با وثیقه عمران خان پلیس و نهاد‌های امنیتی را از بازداشت وی منع کرد.

منتقدان عمران خان او را متهم به فروش هدایای دولتی از انبار «توشاخانا» به چند برابر قیمت آنها برای دریافت سود کرده‌اند.  «توشاخانا» یک اداره دولتی برای حفظ هدایایی است که دولتمردان از کشورهای خارجی دریافت می‌کنند و مقامات دولتی موظفند تمام هدایایی که دریافت می‌کنند را اعلام کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar