ایرنا/ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از واکنش به بحران سیاسی فلسطین اشغالی طفره رفت و گفت که بروکسل درباره آنچه او مسائل داخلی (رژیم) اسرائیل نامید دخالت نمی‌کند.

پیتر استانو سخنگوی ارشد مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در نشست خبری از بروکسل اظهار داشت: تحولات اسرائیل را از نزدیک دنبال می‌کنیم اما هنوز به ظرفیت‌های نهادهای اسرائیلی برای رسیدگی به این مساله اعتماد داریم.

وی با چشم پوشی از دخالت‌های مکرر اتحادیه اروپا در امور داخلی ایران در جریان اغتشاشات اخیر، ادعا کرد که اظهارنظر کردن در باره «مسائل داخلی» اسرائیل کار اتحادیه نیست و «این‌ها مسائلی هستند که باید توسط نهادها و افراد ذینفع در اسرائیل رسیدگی شود.»

سخنگوی اتحادیه اروپا به این نکته هم اشاره کرد که بروکسل زمانی درباره موضوعی بیانیه صادر می‌کند که همه اعضا موافق باشند. به عبارت دیگر، کشورهای عضو اتحادیه اروپا تمایلی به موضع‌گیری درباره بحران سیاسی در فلسطین اشغال ندارند.

به گزارش ایرنا، هزاران تن از ساکنان اراضی اشغالی در اعتراض به اصلاحات قضایی کابینه«بنیامین نتانیاهو» برای مدت 12هفته است که تظاهرات برپا کرده‌اند و برآوردها نشان می‌دهد که اواخر شب گذشته (یکشنبه)، 600 هزار نفر در خیابان‌ها علیه نتانیاهو تظاهرات برپا کردند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) در پی تشدید تنش‌ها در اراضی اشغالی، طی جلسه‌ای با سران ائتلاف کابینه، تصمیم خود برای توقف طرح تغییرات قضایی را اعلام کرد.

شبکه‌های رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گزارش دادند که نتانیاهو سران ائتلاف کابینه را از قصدش برای تعلیق اصلاحات قضایی آگاه کرده است.

رسانه‌های عبری در تکمیل این اخبار منتشرشده، اعلام کردند که ائتلاف نتانیاهو در این باره هم‌رای نیست. در حالی که «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی کابینه موافقت خود با توقف طرح را اعلام کرده، «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی شدیداً مخالف بوده و نسبت به فروپاشی ائتلاف حاکم تهدید کرده است.

منابع آگاه کنست از جلسه نتانیاهو با سران احزاب ائتلافش گزارش دادند که متحدان نخست‌وزیر خواستار استعفای «یاریو لوین» وزیر دادگستری کابینه شده و او را به عنوان مسبب آشوب‌های اخیر معرفی کرده‌اند؛ او نیز این موضوع را رد و تاکید کرده که هرگز مجبور به استعفا نخواهد شد.

روز گذشته (یکشنبه، ۲۶مارس) بود که نخست وزیر رژیم صهیونیستی «یوآف گالانت» وزیر جنگ این رژیم را برکنار کرد. در پی تصمیم نتانیاهو برای برکناری وزیر جنگ، منابع خبری گزارش دادند که سرکنسول این رژیم در نیویورک هم استعفا کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar