باشگاه خبرنگاران/ کاخ سفید اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا نگرانی خود درباره تحولات سرزمین‌های اشغالی را با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در میان گذاشته است.

«جان کربی» سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید، در کنفرانس خبری امروز (دوشنبه) خود به تحولات در سرزمین‌های اشغالی اشاره کرد و گفت: «جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا نگرانی‌های خود درباره وضعیت اسرائیل را مستقیم با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در میان گذاشت.»

به گزارش جروزالم پست، کربی همچنین در این باره گفت: «بایدن بسیار صریح با نتانیاهو صحبت کرد.»

کاخ سفید: در ۳۶ ساعت گذشته حمله‌ای در سوریه گزارش نشد
در بخشی دیگر از این کنفرانس خبری سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید با بیان آن‌که آمریکا نسبت به سوریه همچنان در حالت هشدار قرار دارد و از نزدیک مسائل را رسیدگی می‌کند، اعلام کرد که «در ۳۶ ساعت گذشته هیچ حمله‌ای در سوریه ردیابی نشده است.»

هفته جاری رسانه‌ها از بمباران مناطقی از استان دیرالزور در شرق سوریه خبر دادند. چند ساعت بعد، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) حمله هوایی به شهر دیرالزور در شرق سوریه را تأیید کرد. پنتاگون مدعی شده است که این حمله به دنبال کشته شدن یک نظامی آمریکایی و زخمی شدن ۵ تن دیگر از نظامیان آمریکایی صورت می‌گیرد که توسط یکی از گروه‌ها به پایگاه ائتلاف بین‌المللی در نزدیکی الحسکه در شرق سوریه انجام گرفته بود.

روز گذشته هم جو بایدن در نامه‌ای به کنگره آمریکا به طور رسمی اعلام کرد که دستور حملاتی را برای مقابله با حمله‌های پیشین به پایگاه هوایی آمریکا در شمال شرق سوریه صادر کرده است. این نامه بخشی از قانون اختیارات جنگ است که رئیس جمهور آمریکا را ملزم می‌کند ظرف ۴۸ ساعت پس از اقدامات نظامی کنگره را مطلع کند.

از طرفی وزارت امور خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای حملات اخیر هوایی آمریکا به خاک سوریه را محکوم کرد و افزود: «سوریه، تهاجم غیرقانونی را که باعث کشته شدن چند نفر شد و خسارت‌های مالی بر جای گذاشت، محکوم می‌کند.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar